Чим корисний піст: що із продуктів можна їсти і кому

Чим корисний піст: що із продуктів можна їсти і кому

Оскільки всі мої думки, коли мова йде про харчування, "заточені" під тему здоров'я, молодості та довголіття, то і тему Посту я висвітлювала в тому ж ключі.

Тепер по суті - ЧИ КОРИСНИЙ ПІСТ?

Дуже корисний, оскільки він передбачає загальне оздоровлення організму, зменшення системних запалень, ризики мутацій та розвиток пухлин, профілактику цукрового діабету 2 типу, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, ожиріння, нейродегенеративних захворювань, депресій та багатьої інших, омолоджує та збільшує шанси на довголіття.

ЗА РАХУНОК ЧОГО ВІДБУВАЮТЬСЯ ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ?

Відео дня

Зменшення тваринного білка у раціоні (м'яса, молока, яєць).

Досліджень на тему позитивного впливу на здоров'я зменшення тваринного білка є дуже багато.

Споживання великої кількості білка, до чого звикла сучасна людина, активує рецептор гормону росту, який, в свою чергу, підвищує рівень інсуліну і ІФР-1 (інсуліноподобного фактору росту 1, або англ.IFG-1 -- мої пацієнти завжди здають ці аналізи).

Висока концентрація інсуліну та ІФР-1 зустрічається при діабеті та раку.

Білки і деякі похідні від них амінокислоти, серед яких лейцин, активують інший набір генів, що прискорюють старіння.

Читайте: Забудьте про перекуси і 5-разове харчування!

Обмеження калорійності.

Зменшення калорійності харчування, в першу чергу, за рахунок БІЛКІВ і ЛЕГКОЗАСВОЮВАНИХ ВУГЛЕВОДІВ, позитивно впливає на стан здоров'я, оскільки знижує активність рецептора гормону росту і генів, які прискорюють старіння і провокують вікові хвороби.

Обмеження простих вуглеводів означає вирівнювання вмісту глюкози в крові, відсутність "стрибків" глюкози та інсуліну, а, отже, і вирівнюваня настрою.

Чим корисний піст: що із продуктів можна їсти і кому

Приємними наслідками зниження калорійності є зниження рівня холестерину, глюкози в крові, тригліцеридів, кров'яного тиску і кількості маркерів запальних процесів.

Збільшення вживання клітковини.

Клітковина необхідна для здорової мікрофлори кишечника, здорового імунітету, профілактики захворювань кишечника (запалень, дивертикульозу, раку), та нормальної роботи печінки.

Зменшення вживання промислово переробленої їжі.

Піст передбачає відмову від солодощів і це дуже і дуже правильно. Бо ті "традиційні" солодощі, до яких ми звикли, а це часто поєднання цукру та жиру (креми, помадки і тд) -- прискореними темпами ведуть до нечутливості клітин до інсуліну -- інсулінорезистентності та цукрового діабету, ожиріння, хвороб та передчасної смерті.

Читайте: Людина із сигаретою сприймається, як лузер і невдаха

Те саме стосується і солодощів із доданою фруктозою (тією, яку можна насипати ложкою). Вона веде до ожиріння печінки, забивання судин атеросклеротичними бляшками, інсультів та інфарктів.

КОМУ КОРИСНО ПОСТУВАТИ?

ВСІМ здоровим людям, у віці 25+, особливо -- 35+.

Всім, у кого є проблеми із зайвою вагою, високим тиском, інсулінорезистентністю, субкомпенсованим цукровим діабетом 2 типу, суглобами, схильністю до аутоімунних та онкологічних захворювань та багатьом іншим.

ЧИ Є ВІКОВІ ОБМЕЖЕННЯ?

Якщо людина здорова, то їх практично немає, але все ж людям у віці 65+ потрібно порадитися з грамотним лікарем, тому що у цьому віці погіршується засвоєння нутрієнтів і потрібно більше білка для кращого їх засвоєння, та зниження ризику втрати м'язів та одряхління організму.

Читайте: Вітаміну D на сонці ви майже не отримаєте

Діти, підлітки, вагітні жінки та годуючі матері.

Їм бажано, щоб білка було більше в раціоні, тому яйця і молочні не потрібно виключати.

КОМУ НЕ МОЖНА?

Таких практично немає, але люди з цукровим діабетом 1 типу та ослаблені (після операцій, опіків, тривалих хвороб).

ЯКА СХЕМА РАЦІОНУ?

Білки рослинного походження щодня: всі бобові: сочевиця, маш, нут, квасоля, горошок, стручкова квасоля, гриби, коктейлі на основі рослинного білка. Їх добре поєднувати із кашами.

Каші різноманітні, в першу чергу -- цільнозернові, але можуть бути і плющені пластівці.

Всі види овочів, як у сирому вигляді (салати, морква, капуста, зелень і тд), так і у запеченому, вареному/паровому вигляді, а також квашені. Картопля також дуже корисна, якщо її запекти у шкірці, або зварити в "мундирі".

Вона містить всі амінокислоти, які є і у м'ясі, лише в малій кількості.

Корисні жири: горіхи і насіння, особливо -- льон, гарбуз та чіа. Може бути авокадо та оливкова олія.

Ягоди. Джерело якісного вітаміну С з біофлавоноїдами та поліфенолів, які мають протизапальну дію, оздоровлююь кишечну мікробіоту та нервові клітини.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки