Експерти назвали продукти для ясності розуму: вони можуть знизити ризик деменції

Експерти назвали продукти для ясності розуму: вони можуть знизити ризик деменції

Зниження когнітивних функцій можна уповільнити або навіть припинити, переключившись на здоровішу дієту. Зокрема, вживання більшої кількості листової зелені здатне поліпшити функції мозку та зменшити ризик розвитку деменції.

Дослідження серед літніх людей показало, що у тих, хто їв близько однієї порції таких овочів щодня, мозок був на 11 років молодшим, ніж у тих, хто не споживав. Про це пише Express.

Як відомо, деменція (набута форма недоумства) виникає у разі пошкодження нервових клітин головного мозку. За словами експертів, щоб звести до мінімуму такий ризик, зберегти пам'ять і навички мислення в міру дорослішання – важливо вживати листову зелень.

Відео дня

"Відсоток людей із деменцією продовжує різко збільшуватися, оскільки кількість найстарших вікових груп зростає. Додавання щоденної порції таких овочів до вашого раціону може бути простим способом допомогти зміцнити здоров'я мозку", – заявила фахівчиня з харчування й авторка дослідження Марта Клер Морріс.

Зелені листові овочі корисні для запобігання розвитку деменції

Під час наукового експерименту учасників розділили на п'ять груп залежно від того, як часто вони їли зелені листові овочі. А потім порівняли когнітивні оцінки тих, хто їв найбільше (в середньому близько 1,3 порції на день) і найменше (0,1 порції на день).

Було виявлено, що результати учасників тестів на мислення і пам'ять знижувалися зі швидкістю 0,08 стандартизованих одиниць на рік.

За 10 років спостереження швидкість зниження в тих, хто їв саму листову зелень, була на 0,05 стандартизованих одиниць на рік повільнішою, ніж у тих, хто їв найменше. За словами Морріс, ця різниця була еквівалентна віку на 11 років молодше.

Зелені листові овочі допомагають покращити функції мозку

Раніше у British Heart Foundation зазначили, що деякі з продуктів, які допомагають знизити ризик розвитку деменції, можуть включати:

  • цільнозернові (три або більше порції на день);

  • інші овочі (одна або кілька порцій на день);

  • горіхи (у більшості днів);

  • квасоля і сочевиця (три або більше порції на тиждень);

  • ягоди, враховуючи чорницю і полуницю (дві або більше порцій на тиждень);

  • курка або індичка (дві або більше порцій на тиждень);

  • риба (одна або кілька порцій на тиждень);

  • оливкова олія (як основна олія або жир, які ви використовуєте);

  • вино (не більше одного маленького келиха на день, інакше це швидше нашкодить здоров'ю, ніж допоможе йому).

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені з клініки Клівленда встановили ймовірний зв'язок коронавірусу з когнітивними порушеннями. Під час дослідження вони виявили механізми, за допомогою яких інфекція може призвести до деменції, схожої на хворобу Альцгеймера.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки