Кисне, тому що кишить бактеріями: відомий український бізнесмен розкрив всю правду про молоко
Відомий український бізнесмен Олександр Деркач розвінчав головні міфи про молоко.
Відповідною публікацією він поділився на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, навіть серед людей із вищою освітою, багато хто живе в полоні "або совдепівських, або навіяних якимись доморощеними знахарями, маячних уявлень про молоко та молочні продукти".
Бізнесмен наводить кілька основних посилів, що стосуються молока.
Перший посил: раніше в Союзі було "стомільонів" корів і було класне молоко. Воно кисло на третій день.
"Не знаю як ви, а я той час пам'ятаю добре. Середній надій на корову по колгоспах був 2.5 тонни на рік. У кожному районі були туберкульозні та лейкозні ферми. З них теж брали молоко і відправляли на переробку. Трудящих треба було годувати. Знаєте, що таке "холодний доріз"? Це коли корова, перепрошую, вмирала, а її обробляли, і відправляли на ковбасу. Час був такий. Молоко кисло на третій день не тому, що воно було класним. тому, що воно було помиями", - каже він.
Другий посил: зараз немає корів, а все молоко - "хімія".
"В одному коментарі у себе прочитав, що воно розводиться з китайського порошку на "кислоті". Задумався про психічне здоров'я нації. Ну може у когось воно і розводиться, не знаю, але точно не у 4-5 головних виробників молочки", - каже він.
"Для цієї людини, а також для тих, хто вважає, що корови живуть на Хрещатику, розповідаю: в Україні сьогодні 2 мільйони 100 тисяч корів. Які живуть на фермах і на подвір'ях. За останніх 10-15 років у нас завдяки дотаціям держави була непогано відновлена база тваринництва. в общестенном секторі 550 тисяч корів, які дають половину товарного молока. у хороших господарствах доять і 6 і 8 тонн на рік на фуражну корову. Молока цілком достатньо. Вистачає всім охочим. Плати гроші. Тільки наш холдинг в цьому році переробить 400 тисяч тонн сировини" , - зазначає бізнесмен.
Третій посил: улюдей на базарі молоко гарне, воно кисне.
"Воно кисне, тому що кишить бактеріями від яких кисне, а не тому, що воно хороше. У нас в Україні діють норми, за якими молоком вищого сорту вважається те, в якому 300 тисяч бактерій на куб. см. Більшість ферм вписуються в ці норми. Молока з подвір'їв, немає. Там, як правило, мільйони бактерій, зокрема, і патогенних. Плюс все інше, на що у господаря вистачить творчої фантазії. Крейда, вода, білизна, антибіотики, рослинне масло і тд. Проконтролювати і позбутися від цього в процесі переробки можна, але це коштує грошей, часу і все одно продукт на виході буде гірше за якістю і за термінами зберігання. Тому нормальний виробник цільно- і кисломолочки, який дорожить своєю репутацією і вміє рахувати, взагалі не використовує молоко у приватних садибах. Ми його не використовуємо. Хоча воно в півтора рази дешевше, ніж із ферм. А багато хто використовує. Для дитячого харчування нам постачають молоко 4 сертифіковані ферми з рівнем бактеріального забруднення в 10 разів нижче норми. Воно дороге. Продукти з хорошого молока взагалі дорогі. Якщо ви десь бачите дешеві продукти, вони робляться з поганого молока. Це аксіома", - говорить він.
Четвертий посил: молоко з заводу не кисне, тому що там знову всюдисуща "хімія".
За словами експерта, молоко не кисне, тому, що очищається. На будь-якому нормальному заводі молоко проходить підготовку. Пройшовши через лабораторію, молоко пропускається через фільтри й очищається від механічних домішок. Далі воно надходить на сепаратор, на якому також триває видалення частинок забруднень, зокрема, бактеріального походження. Потім пастеризація, яка полягає в його нагріванні до температури 85 градусів протягом 20 сек.
"Придумав її, до речі, не якийсь хитрожопий Вася Пупкін, щоб "бабусине" молоко не купували, а французький мікробіолог Луї Пастер 100 років тому. Наступний етап - бактофугування. Не всі заводи мають це обладнання, це дорога штука. У нас є. Сутність його полягає в додатковому видаленні з молока до 98% містяться в ньому мікроорганізмів центрифугою. Останній етап підготовки молока - повторна пастеризація при температурі 95-98 градусів протягом 5 хв. Тільки після цього очищене від бактерій молоко надходить у колони, в які подається заквасочна культура і відбувається сквашування. А звідти на розлив готової продукції", - розповідає він.
П'ятий посил: у молоці є корисні бактерії і вони гинуть. І це погано.
"У молоці немає бактерій, які потрібні для виробництва продуктів. Але є маса патогенних. Кишкова паличка та інше. Кефір, йогурт та інше - це результат внесення в підготовлене молоко чистих культур мікроорганізмів у різній комбінації, які і створюють кожен продукт. Чим менше сторонніх бактерій у сировину, тим краще виходить продукт і довше зберігається", - говорить експерт.
За його словами, в процесі термообробки корисні речовини з молока не йдуть, тому що вона дуже короткострокова. При розливі продукту тара теж обробляється. Паперова - спеціальними бактерицидними лампами, скляна - перекисом водню і тими ж лампами. У результаті молоко, залежно від виду тари, витримує від 10 до 14 днів. Якщо воно не витримує такий термін, то або вироблено з неякісної сировини, або на допотопному обладнанні, або його неправильно зберігали в магазині.
"Коли ви його купили і відкрили, в нього починають потрапляти мікроби, плюс є ті, які були не видалені. Вони починають розвиватися. Їх два види. Перший - молочнокислі. Вони люблять тепло. Вони хороші, вони квасять молоко. Другі - маслянокислі, псіхротрофние. вони люблять холод холодильника. вони погані, вони псують молоко. залежно від того, яких бактерій виявиться в цьому обсязі більше, молоко або кисне, або псується", - інформує Деркач.
Він додає, що передбачити це неможливо. Для того, щоб молоко нормально сквасилося, у ньому має бути якомога менше сторонніх бактерій, повинна бути внесена хороша заквасочна культура (їх повно в магазинах) і процес повинен відбуватися в теплі: "Якщо ви просто наллєте з холодильника молоко в банку і залишите стояти на кухні, то ймовірність того, що воно не скваситься, а зіпсується, вельми велика. Вид і запах цього зіпсованого молока може бути будь-яким. Навіть схожим на клей. Або на інопланетянина. Якби у молоко додавалися антибіотики або якась "хімія", то воно б жило вічно. Не квашачись, і не псуючись. У мене так у холодильнику вдома вже 3 роки живе якийсь японський майонез дівочої свіжості".
"Будучи за кордоном, купіть у будь-якому магазині молоко і подивіться на його термін зберігання. Це для тих, кому немає пророків у своїй вітчизні", - підсумовує він.
У мережі бурхливо відреагували на пост. Так, понад 1,5 тис осіб поділилася публікацією на своїх сторінках і понад 3,9 тисяч осіб відреагували на неї.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", людський організм не може засвоювати цукор, що міститься в червоному м'ясі і деяких видах риби.