МоваЯзык

/ Здорове харчування

Ковбасні вироби потрапили в список небезпечних продуктів: у чому загроза

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) включили ковбаси і сосиски в список небезпечних для людини недорогих продуктів харчування.

У коментарі OBOZREVATEL старший науковий співробітник лабораторії гігієни харчування та безпеки їжі НАМН України, Олександр Луценко пояснив, чим небезпечні ковбасні вироби.

Вони повинні проводиться тільки з м'яса і спецій. У такому випадку, не дивлячись на великий вміст солі, продукт буде вважатися якісним. Не менш важлива і якість м'яса, яке використовується для приготування такого продукту. Якщо там: перемелені жили, шкіра та інші обрізки - це підвищує кількість жиру, і зменшує кількість такого необхідного білка. Крім того, в ковбасні вироби не рідко додається крохмаль, соя і борошно. З'ївши 100 грамів приготованого м'яса і 100 грамів ковбаси або сосисок - людина отримує різну кількість білків, жирів і вуглеводів.

"Ковбаса - це висококалорійний продукт, який містить велику кількість холестерину, насичених жирних кислот, а також трансжирів. Даний продукт є одним з лідерів за кількістю, так званої, прихованої солі. За різними даними в 100 грамах вареної ковбаси може міститися в середньому 2-3 грами солі, що вже є половиною денної норми для дорослої людини"- пояснив Луценко.

Але це зовсім не означає, що шкідливою для організму можуть бути тільки ковбаси і сосиски. За словами наукового співробітника, згідно із загальноприйнятою класифікацією, ковбаса і схожі вироби з м'яса відносяться до групи м'ясопродуктів. Головною відмінною рисою цього терміна є те, що всі продукти отримані з м'яса з використанням різних видів обробки, спрямованих на посилення смаку, продовження терміну зберігання і створення більш привабливого товарного вигляду.

"До прикладів м'ясної продукції, крім ковбаси, можна віднести: шинку, сосиски, в'ялене м'ясо, консерви та інші м'ясовмісні вироби тривалого зберігання. Ще в 2015 році ВООЗ віднесла м'ясні вироби до Групи 1 - продуктам канцерогенним для людини. За даними досліджень, м'ясні продукти можуть викликати такі види онкологічних захворювань як: колоректальний рак, онкологію підшлункової залози і рак шлунка "- пояснює лікар.

У той же час багато хто з нас продовжують купувати ковбасу і сосиски. Ці продуті дають навіть дітям в школах, та й самі мами часто вдаються до цих товарів, адже на їх приготувань піде лише кілька хвилин. А бутерброд з салямі або шинкою напевно один з найбільш популярних перекусів. Тому варто відзначити, що онкологічні захворювання - це страшні, але зовсім не всі проблеми, які здатні викликати м'ясопродукти.

"Вони підвищують ризик розвитку таких хронічних захворювань як гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання, а також підвищує ризик виникнення інсульту" - додає Олександр Луценко.

Чому м'ясні вироби настільки небезпечні, сказати може кожен - проблема в складі. Кого не спитаєш, всі говорять про добавки Е, трансжири і сою. Які ж компоненти насправді роблять ковбасу смачною смертю пояснює науковий співробітник лабораторії гігієни харчування та безпеки їжі:

"Серед харчових добавок, які застосовуються в ковбасних виробах, найбільш часто використовується нітрити (Е250 - нітрит натрію або нітритний сіль), які під дією високої температури можуть трансформуватися у шкідливі N-нитрозосоединения, які відносяться до групи канцерогенних речовин. Ці добавки надають м'ясним виробам рожевий колір, покращують смак і запобігають ріст бактерій, що дає можливість зберігати продукцію довше ", - сказав Луценко.

Лікар також пояснює, що в рецептуру ковбасних виробів у великій кількості входять соя і крохмаль, які сприяють розвитку зайвої ваги. Хотілося б відзначити і шкідливість копченостей. Справа в тому, що при процесі копчення в м'ясі утворюються, так звані, поліциклічні ароматичні вуглеводні, які мають канцерогенний ефект.

"Крім того, варто знати, що останні кілька років в розвинених країнах йде боротьба з вживанням ковбасних виробів. В деяких державах пропонується ввести податок на продаж і виробництво даних продуктів, а в деяких навіть активно просуваються законопроекти про повну заборону" - додає Луценко.

Раніше OBOZREVATEL писав про 9 правилах вибору копченої ковбаси , які врятують здоров'я.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

1
Коментарі
3
2
Смішно
8
Цікаво
2
Сумно
0
Треш

Блоги медицини