Українців ''косить'' загадкова інфекція: лікар дав пояснення

180,6 т.
Українців ''косить'' загадкова інфекція: лікар дав пояснення

Українці на форумах масово скаржаться на новий вид інфекції. Серед симптомів: висока температура, головний біль, нудота і блювота, розлад шлунку, а також нежить, біль у горлі та кашель.

Що це за інфекція і як її лікувати OBOZREVATEL дізнався у сімейного лікаря, терапевта Руслана Добровольського.

"Нудота, головний біль, температура — це характерні ознаки грипу. Зараз в Україні ходять три штами: Мічиган, Колорадо і Сінгапур. Усі ми розуміємо, що грип — дуже інфекційне захворювання, яке щорічно "косить" здоров'я українців. Але ця інфекція була, є і буде. На мій погляд, зайвий ажіотаж навколо цієї теми піднімати не варто, адже сама по собі інфекція грипу, на яку хворіють люди зі зниженим імунітетом, має стимулюючий ефект на імунну систему", — зазначив лікар.

Відео дня

Читайте: Популярні ліки не допомагають: в Україні почали бити на сполох через небезпечну інфекцію

Він пояснив, що є німецьке дослідження, яке підтверджує — ті, хто перехворів на грип, менше схильні до онкологічних захворювань. "Тому, не все так однозначно в нашому житті", — говорить експерт.

Але люди не знають, як впоратися із захворюванням, адже звичайні препарати не допомагають. Деякі пацієнти хворіють по декілька тижнів, але легше не стає. То як же лікувати хворобу і які медикаменти дійсно допоможуть?

Дивіться відео на тему

"Загалом, грип не лікується антибіотиками. Це захворювання має дуже вузьке коло дійсно ефективних медикаментів, у нього входять: Арбідол, Амізон, Гропринозин, Імунофлазід. Але в кожному конкретному випадку необхідно, щоб їх призначав лікар. Грип має різні форми прояву — від яскравих із високою температурою, до майже непомітних. Буває, що вірус потрапляє в організм й імунна система самостійно із ним справляється, а людина цього може навіть не помітити. Саме тому, дуже важко назвати реальні цифри статистики захворюваності на грип", — вважає Добровольский.

Самолікування для українців — популярний народний спорт. Суть змагання — прийняти найефективніші препарати без рекомендації лікаря, щоб швидше стати на ноги. Хто вилікувався за декілька днів — той і переміг. Але такий підхід часто призводить до помилок у виборі правильного лікування і може загрожувати ускладненнями. З іншого боку, буває, що викликати лікаря, дійсно, немає необхідності. То коли ж варто кликати професіонала?

Українців ''косить'' загадкова інфекція: лікар дав пояснення

"Лікаря треба викликати, якщо температура тіла піднімається вище, ніж 38-38,5 °С або є хронічні захворювання дихальних шляхів чи серцево-судинної системи.

Також до лікаря варто негайно звертатися, якщо захворіла дитина до 5 років або літня людина, котрій за 70. На особливу увагу заслуговує спостереження, як протікає хвороба і якщо з'являються загострення, наприклад, порушення зору — в такому випадку негайно телефонуйте лікарю", — ділиться спеціаліст.

Читайте: Тисячі хворих: в Україні спалахнули небезпечні інфекції

Як лікуватися?

"За новими рекомендаціями температуру тіла нижче 38 °С збивати не радять, адже це нормальна реакція на вірусні захворювання та один із захисних факторів організму. Хворому необхідно багато пити і обмежити вживання калорійної їжі, адже ферментна система під час температури працює не так, як зазвичай, і їжа не має можливості правильно перетравлюватися. Тому рекомендовані легкі страви низької калорійності, чай із медом, вуглеводи і рясне пиття", — коментує терапевт.

Оскільки вірусна інфекція не лікується антибіотиками, а температура тіла ще не піднялася до 38,5 градуса й викликати фахівця немає сенсу, варто навчиться самостійно визначати вірусну інфекцію.

Українців ''косить'' загадкова інфекція: лікар дав пояснення

"Вірусні захворювання мають швидкий початок: зростає симптоматика і піднімається висока температура. Диференціальна діагностика вимагає аналізу крові для уточнення діагнозу, але на тлі епідемії можна допустити, що хворобу, швидше за все, викликав вірус.

Якщо ж симптоми почали полегшуватися, а потім повернулися із новою силою й температура знову піднімається, можна говорити про те, що прогресувала друга хвиля — це ускладнення. У такому випадку краще звернутися до лікаря, щоб він призначив необхідне медикаментозне лікування", пояснив Руслан Добровольський.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки