Користь чи шкода? Супрун розкрила правду про цукор і його замінники

41,2 т.
Користь чи шкода? Супрун розкрила правду про цукор і його замінники

Цукор краще замінити фруктами, а не медом, патокою, фруктозою, коричневим цукром, кленовим або агавовим сиропом.

Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на сторінці у Facebook, зазначивши, що, обираючи їжу, перш за все важливо враховувати не тип вуглеводів, а їхню кількість.

"Адже як би ми не тікали від глюкози, саме в неї рано чи пізно перетворюються всі вуглеводи, які ми споживаємо. Так влаштований наш організм. Глюкоза — головна енергетична валюта, якою обмінюються між собою печінка, мозок і клітини імунної системи. Це багато продуктів: і картопля, і макарони, і цукор, мед і фруктоза", — підкреслила вона.

Відео дня

"На користь фруктози часто можна почути такий аргумент: вона не викликає різкого викиду інсуліну. Це правда. Саме тому продукти з цим вуглеводом їдять люди з діабетом. Але в інших надмірне споживання фруктози може викликати здуття і хронічні захворювання, наприклад, діабет", — додала Супрун.

Користь чи шкода? Супрун розкрила правду про цукор і його замінники

Крім того, фруктозу в нашому організмі може перетравлювати тільки печінка, якщо ж цього цукру багато — вона перетворює його в жир.

В. о. міністра розповіла, що не так із замінниками цукру.

  • Агавовий сироп містить 85% фруктози — більше, ніж звичайний цукор. Звісно, він здається нам солодшим за цукор, але споживаючи його, з більшою ймовірністю можна набрати зайву вагу або заробити проблеми зі здоров'ям.

  • Замінити білий цукор часто пропонують коричневим тростинним. Хоча насправді він не натуральніший за цукру із буряка з Вінницької області. Просто буряковий цукор кристалічний і білий, а в тростинному — домішки.

  • Мед не кращий із інших джерел простих вуглеводів. Він дає швидкий заряд енергії виснаженій людині. І дійсно дослідження довели, що швидкі вуглеводи корисні в разі вірусної інфекції. Такий цукровий заряд ми отримуємо, з'ївши морозиво або вівсянку з сиропом чи випивши чай із цукром.

  • Солодкі газовані напої містять мальтдекстрозу — цукор, отриманий із крохмалю. Він дешевий і шкідливий, миттєво підвищує рівень глюкози в крові. Систематичне споживання солодких напоїв збільшує ризики ожиріння або діабету.

Читайте: У яких продуктах "ховається" цукор: відповідь дієтолога

Швидкі вуглеводи можуть стати в нагоді, якщо ви виснажені марафоном, сильними фізичними навантаженнями або голодом.

Що ж робити, якщо навіть мед і коричневий цукор не такі вже й корисні?

  • Привчайте себе до несолодких смаків

  • Відмовтеся від солодких чаю і кави, не підсолоджуйте нічим млинці і вівсянку. Краще додайте до них трохи ягід або декілька шматочків банана. Клітковина зменшує глікемічний індекс страви, хоча глікемічне навантаження не змінюється. Так ви не наберете зайву вагу, а ще заощадите купу грошей на кленовому сиропі і лікуванні зубів.

  • Гідна альтернатива цукру, меду і сиропам — фрукти. Вони містять багато фруктози, а також вітаміни, актиоксиданти, клітковину і багато води. Їсти фрукти на десерт — хороша ідея. Адже вони містять ще й волокна, які краще насичують організм і допомагають залишатися ситими протягом дня.

  • Якщо ж фруктів мало, і хочеться чогось солодкого, обирайте чорний шоколад або горіхи. Вони також можуть замінити шкідливі тістечка і батончики.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше лікарі назвали нову небезпеку цукру.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки