У яких продуктах "ховається" цукор: відповідь дієтолога

46,6 т.
У яких продуктах 'ховається' цукор

Всі рекомендації з харчування єдині в думці, що обмежувати необхідно доданий цукор до 5-10% від раціону.

Популярний український дієтолог Альбіна Коміссарова на своїй сторінці в Instagram вирішила розвіяти міфи про те, чому всі солодощі вважаються смертним гріхом, а кокосовий цукор або нектар агави – суперфудом.

У яких продуктах "ховається" цукор

"Доданий цукор це: сам цукор, неважливо який, хоч кокосовий, хоч нерафінований; будь-які сиропи, зокрема сироп топінамбура, нектар агави і так далі, мед, фруктоза, додана виробником в продукти харчування. А також фруктові соки, концентрати. Фрукти і молочні продукти не відносяться до доданих цукрів, якщо, звичайно, не про кефір із цукром", – зазначила Альбіна.

Відео дня

Також дієтолог наголосила, що згідно з даними ВООЗ, дорослій жінці допустимо вживати не більше 6 чайних ложок цукру в день, чоловікові – не більше 9 чайних ложок, включаючи прихований цукор у продуктах.

Крім того, експерт зі здорового харчування повідомила, в яких же продуктах "ховається" цукор:

 • Йогурти з добавками – джерело великої кількості цукру, 1 пляшка питного йогурту містить цукру, як половина плитки шоколаду. Купуйте білий йогурт і кладіть туди добавки самі.

 • Мюслі / гранола / батончики – читайте склад уважно.

 • Хліб / хлібці / сухарики.

 • Сирки, маси, запіканки.

 • Фреші / смузі / морси, все, що здається нам супер корисним, часто містить багато швидких вуглеводів.

 • Кавові і чайні напої. Кава з сиропом і вершками = шматок торта.

 • Газована вода і шоколадки.

 • Тепер трохи складніше – цукор в несолодких продуктах: соуси, консерви, готові снеки, сосиски / ковбаси.

Альбіна Коміссарова додала, що зовсім не варто виключати ці продукти з раціону, але варто зробити кілька висновків:

 • Важливо читати склад.

 • Краще самим додати цукор, ніж за вас це зробить виробник.

 • Споживання цукру повинно бути усвідомлене, ми не повинні його їсти, не розуміючи.

Ми з вами вже багато говорили про цукор. Але ось парадокс, будь-які солодощі вважаються смертним гріхом, а ось кокосовий цукор або нектар агави - Суперфуд! Де тут правда? ✅Все рекомендації по харчуванню єдині в думці, що обмежувати необхідно ДОДАНИЙ цукор до 5-10% від раціону. Доданий цукор це: сам цукор, неважливо який, хоч кокосовий, хоч нерафінований; будь-які сиропи, в тому числі сироп топінамбура, нектар агави і тд, мед, фруктоза, додана виробником в продукти харчування. А також фруктові соки, концентрати. ❗️Фрукти і молочні продукти НЕ НАЛЕЖАТЬ до доданим сахарам, якщо звичайно не про кефір з цукром. ✅Согласно даними ВООЗ, дорослій жінці допустимо вживати не більше 6 чайних ложок цукру в день, чоловікові - не більше 9 чайних ложок, включаючи ПРИХОВАНИЙ цукор в продуктах. А ось про те, в яких продуктах цей цукор шукати і на що звертати увагу, я напишу нижче: 🔹йогурти з добавками - джерело великої кількості цукру, 1 пляшка питного йогурту містить цукру, як половина плитки шоколаду. Купуйте білий йогурт і кладіть туди добавки самі. 🔹мюслі / гранола / батончики - читайте склад уважно 🔹хлеб / хлібці / сухарики 🔹творожние сирки, маси, запіканки 🔹фреші / смузі / морси, все що здається нам супер корисним, часто містить багато швидких вуглеводів 🔹кофейние і чайні напої. Кава з сиропом і вершками = шматок торта. 🔹про газовану воду і шоколадки говорити не треба? 🔹теперь трохи складніше - цукор в наслідках продуктах: соуси, консерви, готові снеки, сосиски / ковбаси. ❗️❗️Конечно же !!! Не треба виключати ці продукти з раціону, але я хочу, щоб ви зробили кілька висновків: 🔹важно читати склад 🔹лучше самим додати цукор, ніж за вас це зробить виробник 🔹потребленіе цукру повинно бути усвідомлене, ми не повинні його їсти, не розуміючи ❤ ️А що ви любите з солодкого? Чи змогли б відмовитися назавжди?

Допіс, Поширення Дієтолог, Альбіна Коміссарова (@doctor_komissarova)

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше дієтологи назвали оптимальний час для прийомів їжі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки