Може викликати інсульт: вчені заявили про нову небезпеку холестерину

32,3 т.
Може викликати інсульт: вчені заявили про нову небезпеку холестерину

Низький рівень холестерину в крові у жінок підвищує ризик виникнення геморагічного інсульту удвічі.

Про це йдеться в дослідженні медиків, опублікованому в журнал MedicalXpress. У дослідженні брали участь жінки різного віку.

Спостереження показали, що у тих, чий рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) нижче 100 міліграмів на децилітр, ризики виникнення серцево-судинних захворювань знижуються.

А ось у тих, у кого рівень холестерину ще менше і становить всього 70 мг на децилітр, ризики інсульту набагато вище.

Відео дня
Ілюстрація

"Стратегії зниження рівня холестерину і тригліцеридів, такі як зміна дієти або прийом статинів, широко використовуються для профілактики серцево-судинних захворювань. Але наше велике дослідження показує, що у жінок з низьким ЛПНЩ вищий ризик інсульту, ніж у чоловіків", – заявила доктор Памела Ріст.

У дослідженнях брали участь близько 28 000 жінок у віці від 45 років.

Як писав OBOZREVATEL, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чим небезпечний високий рівень холестерину і як з ним боротися.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки