Найважливіші вітаміни осені: як зміцнити імунітет

Найважливіші вітаміни осені: як зміцнити імунітет

Для зміцнення імунітету та загального здоров'я потрібно отримувати вітаміни та мінерали. Збалансована дієта, що включає фрукти та овочі – гарний спосіб споживати життєво важливі поживні речовини, проте їх у раціоні зазвичай недостатньо для задоволення потреб організму. Тому в осінньо-весняний період прийом вітамінів особливо важливий.

В аптеках зараз доступні як моно-, так і мультикомплексні препарати, в яких зібрані основні речовини та компоненти. Лікарі зазначають, що восени вибирати мікроелементи потрібно прицільно, це дозволить поліпшити самопочуття та підготуватися до холодів.

Про найкращі для осінньо-зимового періоду вітаміни та особливості їх прийому розповів керівник проекту MedOboz, лікар Віктор Литвиненко.

Симптоми осіннього авітамінозу

Відео дня

Осінній авітаміноз, на думку багатьох лікарів, стає звичайним явищем. Він проявляється різними симптомами, включаючи:

  • Знижена працездатність, швидка стомлюваність, хронічна втома – стани, за яких складно вести активний спосіб життя, натомість постійно хочеться спати чи не діяти.

  • Схильність до частих ГРВІ.

  • Погіршення стану шкіри, волосся та нігтів.

Ці симптоми свідчать про те, що в раціоні не враховані сезонні потреби та організм гостро потребує необхідних речовин. На додаток до цього тривалість світлового дня скорочується, а в школах та офісах приміщення гірше провітрюються через бажання зберегти тепло, що збільшує ризик зараження ГРВІ. Тому в цей період важливо поповнити вітамінні запаси організму та підготуватися до тривалого холодного періоду.

Найкращі вітаміни для осені та зими

Віктор Литвиненко звертає увагу, що вітаміни для осені та зими потрібно обирати ретельно та пропонує перелік найбільш важливих:

  • Вітамін A: назва групи речовин, які називаються ретиноїдами. Він є потужним антиоксидантом, а також ключем до хорошого зору, здорової імунної системи та зростання клітин. Вітаміном А багата яловича печінка, солодка картопля, гарбуз, червоний перець, шпинат, морква.

  • Вітамін С: необхідний для підтримки кісток, м'язів та кровоносних судин, його переваги включають підвищення стійкості організму до інфекцій та дезінтоксикаційної функції печінки, захист від серцево-судинних захворювань, виражені антиоксидантні властивості. Особливо багатими джерелами вітаміну С є цитрусові, ягоди (чорна смородина, обліпиха) та червоний солодкий перець.

  • Вітамін D: допомагає організму засвоювати кальцій та фосфор, підтримує м'язи, нерви та імунну систему, робить зуби та кістки міцними, сприяє відновленню мієлінової оболонки нервових клітин, корисний при симптомах ПМС у жінок. Найбільший вміст вітаміну D у рибі, включаючи лосось, скумбрію, сьомгу, тунець, сардину, печінку тріски.

  • Вітамін Е: недолік цього вітаміну може негативно позначитися на стані очей, нервової та імунної системи, шкіри, волосся та нігтів, швидкості загоєння ран та процесі старіння. Найкращими джерелами вітаміну Е є олія зародків пшениці, мигдаль, насіння соняшнику, фундук.

  • Вітамін B6: впливає на настрій, апетит, сон та мислення, допомагає боротися з інфекціями та підвищує стресостійкість. Він міститься в крохмалистих овочах, птиці, яловичині, рибі, нуті, часнику, фісташках, волоських горіхах.

За словами Віктора Литвиненка, якщо не вдається дотримуватися збалансованого раціону, потрібно приймати лікарські форми вітамінів, наприклад мультикомплекси. Для отримання оптимального результату вибір препарату краще узгодити з лікарем. Важливо дотримуватися вказаного в інструкції режиму дозування і приймати вітаміни регулярно, не перериваючи профілактичний курс (1-2 місяці) до його завершення.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки