Наскільки небезпечні продукти з ГМО

Наскільки небезпечні продукти з ГМО

Генетично модифіковані продукти часом можна порівняти із привидами у шафі: усіх лякають, та ніхто у вічі не бачив. У нашій свідомості глибоко засіла думка, що така їжа шкідлива для здоров'я. А якщо навіть на упаковці чіпсів написано "без ГМО", то це "невинний" продукт. Лякаючі міфи про ГМО перебільшені, - вважають фахівці Управління з контролю якості харчових продуктів та медикаментів FDA. Чому овочі, фрукти та інші продукти генної інженерії викликають стільки суперечок? І чи виправдані вони?

ГМО 10 000 років

ГМО-продукти саме з такою назвою стали доступні споживачам з 1990 року. Їх називають сумнівним досягненням сучасних технологій, хоча людство понад 10 000 років займається селекційним та мутаційним розведенням сільськогосподарських культур і тварин.

Генетично модифікований організм - це рослина, тварина або мікроорганізм, чий генетичний матеріал (ДНК) змінюють та переносять з одного організму до іншого. Вчені часто називають цей процес генною інженерією.

Відео дня

По суті, генна інженерія займається тим же, чим займалися вчені багато сотень років тому. Хоча термін ГМО зазвичай не використовується для позначення рослин або тварин, виведених селекційним шляхом. Наприклад, та ж садова полуниця була створена схрещуванням кількох сортів ягід.

Вчені розвивають цю технологію на державному рівні насамперед через світову продовольчу кризу, зростання населення та зменшення врожаю. ГМО-продукти вигідні як виробникам, так і споживачам: повільно псуються, мають більш високу врожайність, стійкі до шкідників.

Чи впливають ГМО на здоров'я людей та тварин

Продукти з ГМО такі ж корисні та безпечні для вживання, як і їхні аналоги без ГМО, – кажуть фахівці FDA, посилаючись на клінічні дослідження, які це довели. Більш того, деякі ГМО-рослини були модифіковані для підвищення їхньої поживної цінності.

Наприклад, ГМО-соєві боби з високим вмістом жирів часто використовуються у виробництві продуктів для заміни олій, що містять трансжири. Також клінічно доведено, що ГМО-рослини, які використовуються для корму тварин, такі ж безпечні, як і ті, що не містять ГМО.

Генетично модифіковані продукти сьогодні використовують мільйони людей у всьому світі, включаючи країни ЄС. Вони більш доступні в ціні, повільно псуватися, мають високу врожайність та хороші смакові якості, стійкі до комах та інших шкідників.

Екологічність ГМО: менше пестицидів

Чимало видів ГМО рослин містять вбудовані захисні речовини, які роблять їх стійкими до шкідників. Це знижує потребу використання пестицидів. ГМО-рослини також часто розроблені з урахуванням стійкості до певних гербіцидів, що дозволяє фермерам ефективно боротися із бур'янами.

Немає жодного клінічного дослідження, яке б доводило шкідливий вплив ГМО-продуктів на організм людини. Незважаючи на безліч дискусій, більшість учених у світі вважають їх нешкідливими. Чимало дослідників впевнені: продукти з ГМО існували задовго до їх появи. Банани, картопля, морква – всі ці рослини були виведені шляхом селекції.

Технології генної інженерії дозволяють сьогодні регулювати процеси урбанізації, перенаселення та голоду на нашій планеті. Схрещування, селекційне та мутаційне розведення рослин і тварин відомі людству давно. Люди використовували традиційні способи модифікації сільськогосподарських культур та тварин з урахуванням своїх потреб. Саме це допомогло нам еволюціонувати та розвиватися.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки