Шкідлива їжа погіршує зір? Описано випадок сліпоти

Шкідлива їжа погіршує зір? Описано випадок сліпоти

Шкідлива їжа може негативно вплинути на зір людини. Британські офтальмологи з'ясували, що тим, хто постійно харчується фастфудом, може загрожувати сліпота.

Про це пише видання Еxpress, посилаючись на описаний випадок втрати зору в журналі Annals of Internal Medicine. Історія хвороби 14-річного підлітка спонукала окулістів попередити про небезпеку "швидкої їжі".

Так, дослідники з Брістольської офтальмологічної лікарні (Великобританія) розповіли про пацієнта, який прийшов на перший прийом до сімейного лікаря зі скаргами на втому, коли йому було 14 років.

Відео дня

На той час індекс маси тіла у нього був у нормі і він не приймав жодних ліків. Проте, хлопчика характеризували як "перебірливого у їжі". Підліток зізнався, що після закінчення початкової школи харчувався виключно картоплею фрі, чіпсами, білим хлібом та м'ясопродуктами.

Аналізи показали, що у організмі підлітка спостерігається дефіцит вітамінів. У нього виявили низький рівень B12 та макроцитарну анемію – стан, при якому збільшуються еритроцити.

Далі у медичному звіті повідомлялося, що хлопчику зробили ін'єкції B12, виписали харчові добавки та дали рекомендації щодо харчування.

Однак пацієнт не дотримувався порад медиків і вже через рік він знову потрапив до лікарні – із частковою втратою слуху та зору. Тоді лікарі не змогли виявити причини цих порушень.

Як повідомляється у звіті, у пацієнта прогресувало погіршення зору, до 17 років він повністю осліп. Юнак зізнався, що їв фастфуд понад десять років.

Лікарі виявили у нього дефіцит вітамінів D і В12, зниження мінеральної щільності кісток, низький рівень міді та селену, але високий рівень цинку.

"На момент встановлення діагнозу пацієнт мав безповоротно втрачений зір", – вказано у медичному звіті.

Дослідники звернулися до лікарів із попередженням: якщо у пацієнтів виявлено погіршення зору, яке не пов'язане з якимось іншим фактором, харчування слід розглядати як можливу причину такого стану.

Докторка Деніз Атан, провідна авторка дослідження, наголосила, що описаний випадок показує вплив дієти на зір та фізичне здоров'я.

"Про те, що фастфуд пов'язаний із ризиками для серцево-судинної системи, ожирінням та раком, добре відомо, але "швидке харчування" може також безповоротно підірвати здоров'я нервової системи та погіршити зір", – йдеться у звіті.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з Мічиганського університету (США) дійшли висновку, що один з'їдений хотдог може скоротити життя на 36 хвилин.

Звернення команди OBOZREVATEL

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки