Сік бузини для схуднення: наукові дані і міфи

Сік бузини для схуднення: наукові дані і міфи

Коли фігуру псують лишні кілограми, а зайва вага заважає гарно виглядати і відчувати себе комфортно у власному тілі, починається пошук найбільш дієвих помічників для швидкого схуднення. Виявляється, лишні сантиметри на талії, неестетичний жир на стегнах і животі бояться… соку бузини. Чи так це насправді - дізнавались американські вчені. Що говорять науковці про сік бузини у якості помічника у боротьбі із зайвою вагою? 

Рослина з широким спектром властивостей

В українській культурі бузина часто застосовується у народній медицині, добре відома за своїми лікарськими та харчовими властивостями. У природі зустрічається у вигляді багаторічного куща або дерева. У народній медицині найчастіше використовуються квіти, ягоди і коріння, рідше – листя і кора. Плоди і квіти відомі потогінними та протизапальними властивостями, м’яким відхаркувальним ефектом, проносною та сечогінною дією.  

Відео дня

Парфумери люблять квіти бузини за їх п’янкий солодкий аромат зі специфічним, дещо гіркуватим відтінком. Плоди і квіти рослини є сировиною для косметичних засобів, спрямованих на омолодження шкіри. Господині вдома з ягід чорної бузини готують напої та варення. Бузину споживають для очищення організму від солей важких металів та вважають її помічником в очищенні організму від радіації. У чому ж секрет такої різносторонньої дії? Все завдяки природному складу цінних речовин – глікозидів, органічних кислот, ефірних олій, дубильних речовин, мінералів, антиоксидантів.

Недооцінений помічник у боротьбі із зайвою вагою

Бузиною та її унікальними можливостями допомагати у боротьбі з надлишковою вагою зацікавились американські вчені. Нещодавно у журналі Nutrients з’явилась публікація про результати нового, досить цікавого, дослідження. У повідомленні йдеться: "Сік бузини може допомогти схуднути та покращити контроль рівня цукру в крові. Люди, які випивали щодня біля 300 г соку бузини протягом тижня, мали кращий рівень цукру в крові, у них покращився процес спалювання жиру та робота кишкових мікробів". У кожного, хто вживав бузиновий сік, рівень цукру в крові знизився на 24%, а рівень інсуліну – на 9%. 

Учасниками дослідження стали жінки та чоловіки у віці 22–75 років зі столичного району Спокан (Вашингтон, США). Усіх, хто взяв участь у дослідженні, перевірено на відповідність критеріям за допомогою анкети щодо стану здоров’я, заявки на дослідження, біохімічного аналізу крові та антропометрії.

"Бузину недооцінюють як з комерційної точки зору, так і з поживної точки зору", – сказав старший науковий співробітник Патрік Солверсон, доцент кафедри фізіології харчування та фізичних вправ Медичного коледжу Університету штату Вашингтон, у прес-релізі коледжу. "Тепер ми починаємо визнавати її цінність для здоров’я людини і результати дуже захоплюючі", – зауважив він.

У довідкових примітках дослідники вказують: ягоди бузини - невеликі темно-фіолетові плоди,  ростуть на деревах чи кущах, зазвичай використовуються у якості лікарської сировини та добавки для зміцнення імунної функції. Містять високий рівень антоціанів, групи темно-червоних, фіолетових і синіх пігментів, які мають ряд переваг для здоров’я, включно зі зниженням запалення, контролем рівня цукру в крові та боротьбою з нездоровими мікробами.

Антоціани ягід у боротьбі з ожирінням 

Ожиріння та надмірна вага - проблема людей всього світу, визнана хворобою. Негативно впливає як на фізичний, так і психологічний стан. У своєму дослідженні науковці говорять: "Продукти, багаті біологічно активними речовинами, особливо ті, що містять поліфеноли, є новою та привабливою стратегією вирішення цієї проблеми. Антоціани та їх метаболіти, отримані з ягід, представляють особливий інтерес через їх біоактивні ефекти, включаючи підтримку ваги та захист від метаболічних аберацій".

Антоціани - підклас флавоноїдів, широко досліджених щодо їх корисних для здоров’я властивостей, які включають метаболічні зміни, пов’язані з ожирінням, включаючи діабет, дисліпідемію та серцево-судинні захворювання.

Вплив соку ягід бузини на спалювання жиру

Науковці спостерігали за змінами, що відбувалися з 18 дорослими людьми із зайвою вагою. Щодня учасники дослідження вживали сік бузини або напій плацебо з подібним кольором і смаком. У всіх, хто вживав сік бузини, дослідники засвідчили:

  • збільшення кількості корисних кишкових бактерій і зниження рівня шкідливих бактерій;
  • вищий рівень здорових кишкових мікробів сприяє засвоєнню поживних речовин під час травлення;
  • покращений контроль рівня цукру в крові;
  • покращення здатності організму спалювати жир;
  • покращення здатності організму розщеплювати жирні кислоти після їжі з високим вмістом вуглеводів, а також під час фізичних вправ.

"Їжа - це ліки, і наука наздоганяє цю популярну мудрість. Це дослідження сприяє зростанню кількості доказів того, що бузина, яку століттями використовували як народний засіб, має численні переваги для метаболічного та пребіотичного здоров’я" - сказав Солверсон.

"Інші види ягід теж містять антоціани. Але, зазвичай, їх концентрація значно нижча, ніж у ягодах бузини. Наприклад у 17 г бузини антоціанів стільки ж, скільки у чотирьох чашках ожини", - продовжив свою думку Солверсон.

У планах дослідників продовжувати вивчати потенціал соку бузини для здоров’я, а також для встановлення чи може він допомогти людям утримувати вагу після схуднення. 

Застереження щодо застосування

Хоча сік бузини дослідники вважають потенційно сприятливим помічником у якості можливого засобу боротьби із зайвою вагою, перед його введенням у раціон краще порадитися зі своїм лікарем, оскільки важливо знати, яким чином організм буде реагувати на його склад. Варто переконатися у відсутності алергічних реакцій на на сік бузини. Завжди звертайтеся за індивідуальною медичною порадою для прийняття рішень щодо свого здоров’я.

Пошуки найдієвіших засобів боротьби з надлишковою вагою тривають постійно. Науковці шукають найбільш безпечні та ефективні дієти, розробляють комплекси фізичних вправ, що допомагають спалювати жир.За словами дослідників - у соку бузини дійсно достатньо високий потенціал для використання у боротьбі з надлишковою вагою. Дослідницька робота у цьому напрямку триває. Якщо вирішите спробувати цей метод на собі, обов'язково спершу проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Нехай боротьба із зайвими кілограмами буде успішною і, головне, безпечною для вашого здоров’я. 

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки