Синтетичні вітаміни – гроші на вітер

Синтетичні вітаміни – гроші на вітер

Вітаміни, які отримані людиною не з натуральних продуктів харчування, а у вигляді таблеток чи капсул, не тільки не приносять користі, а й підвищують ризики захворювання на рак та серцево-судинні захворювання.

Таких висновків дійшли фахівці Центру з профілактики США (US. Preventive Services Task Force, далі - USPSTF), вивчивши результати масштабних досліджень, повідомляє журнал Healio Strategic Solutions.

Вони зауважують, що індустрія вітамінів та харчових добавок заробляє мільярди доларів на продажах подібних таблеток. Але якщо раніше їхня користь була лише сумнівною, то сьогодні з'явилися докази, що вони завдають здоров'ю людини справжнісіньку шкоду.

Відео дня

"Значний маркетинговий бюджет індустрії харчових добавок викликає інтерес і мільярди доларів доходу", - зазначили автори редакційної статті. Проте, окрім прибутків їхнім виробникам, іншої користі від них немає.

Крім витрачених даремно грошей ... потенційно шкідлива витрата

Вчені, які багато років спеціалізуються на рекомендаціях щодо запобігання онкологічних захворювань, виступили з різкою заявою, попередивши, що прийом синтетичних добавок бета-каротину (попередника ретинолу – вітаміну А) та вітаміну Е, тобто у вигляді капсул та таблеток, а не отриманих разом з їжею, може спричинити тяжкі наслідки для здоров'я людини.

USPSTF обґрунтовує цю рекомендацію так:

- є достатні докази, що добавки бета-каротину не приносять користі у профілактиці захворювань серцево-судинної системи (ССС) або раку;

- є достатні докази, що добавки з вітаміном Е не приносять користі у профілактиці захворювань ССС або раку;

- немає достатніх даних про користь добавок полівітамінів для профілактики захворювань ССС або раку;

- немає доказів щодо користі добавок з окремими або парними поживними речовинами, крім бета-каротину та вітаміну Е, для профілактики захворювань ССС або раку.

Більше того, USPSTF зазначили, що існують достатні докази того, що бета-каротин (синтетичний вітамін А) може збільшити ризик розвитку раку легенів серед тих, хто вже наражається на підвищений ризик.

Доктор наук, співробітник Медичної школи Фейнберга Північно-Західного університету (Чикаго) Ж.Цзя звернула увагу на те, що американці зазвичай дивляться на БАДи як на нешкідливі засоби профілактики хвороб. Однак у США харчові добавки особливо не регулюються, і тепер Управління саннагляду за якістю їжі та продуктів (FDA) доведеться відмовитися від заяв, що БАДИ не призначені для діагностики, лікування або запобігання будь-яким захворюванням".

"Окрім витрачених даремно грошей, увага до добавок може розглядатися як потенційно шкідливе явище. Замість того, щоб зосереджувати гроші, час і увагу на добавках, було б краще наголосити на діяльності з меншим ризиком і більшою вигодою", — пишуть автори статті.

"Системи охорони здоров'я та медичні працівники повинні зосередитися на профілактичних послугах, що ґрунтуються на фактичних даних, рекомендованих USPSTF, включаючи контроль високого кров'яного тиску та поведінкові консультації для заохочення фізичної активності та здорового харчування" - роблять висновок американські вчені.

В USPSTF і раніше вважали, що прийом синтетичних вітамінних добавок недоцільний, а останні дослідження переконали їх не тільки в сумнівності користі, а й у прямій шкоді "штучних вітамінів", оскільки при прийомі таблеток людина не прагне отримувати їх із натуральної їжі, не намагаються збільшити фізичну активність, оскільки його переконують, що достатньо випити таблетку – і небезпека захворювання на рак зникне.

Цю заяву підтвердили кілька докторів наук, які представляють медичні центри та дослідні центри в галузі охорони здоров'я при Каліфорнійському університеті та Північно-Західному університеті (Чикаго).

Таким чином, USPSTF знову рекомендує не використовувати добавки бета-каротину чи вітаміну Е для профілактики серцево-судинних захворювань чи раку, йдеться у статті.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки