МоваЯзык

/ Здорове харчування

У людини виявили ген, який може призвести до набирання ваги в дитинстві – дослідження

Діти можуть набирати вагу через мутацію гена

Діти можуть набирати вагу через мутацію гена

Вчені виявили мутацію гена MC4R, яка змушує набирати вагу в дитинстві. Цей ген пов'язаний із контролем харчової поведінки і регуляцією обміну речовин.

Як повідомляється на сайті Кембриджського університету, "товстий ген" змушує набирати дітей понад 16 кілограмів до 18 років.

Команда дослідників проаналізувала гени 6 тисяч мешканців південно-західної Англії з категорії "діти 90-х". Коли вони знаходили мутовану версію – дивилися на її функції і зв'язок із набором ваги.

Як виявилося, така мутація є в 1 з 340 людей, і вона може впливати на набір ваги в ранньому віці. Вчені вважають, що коли ген MC4R не працює нормально, ми частіше відчуваємо голод, навіть якщо шлунок повний.

Науковці зазначають, що кількість дітей, які страждають на ожиріння, різко збільшилася. Люди починають звинувачувати в цьому батьків, які дозволяють дітям багато їсти, або сучасні технології за відсутність належної активності. Однак автори роботи впевнені, що їхнє відкриття має змінити ставлення до дітей, адже, як виявилося, вони не завжди винні.

Дослідники сподіваються в найближчому майбутньому знайти шлях до ліків проти ожиріння, які зможуть обходити сигнальну блокаду мозку геном MC4R і допоможуть повернути людям здорову вагу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, багатомісячні карантинні обмеження, пов’язані з коронавірусом, спричиняють зростання випадків ожиріння серед дітей, що може мати довгострокові наслідки для здоров’я.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "ожиріння" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини