Врятує від раку і старості: розкрита користь червоного вина
Сухе червоне вино складається не тільки зі спирту і води, але містить і інші речовини, користь від яких часом перевищує шкоду від спирту.
Дослідники знайшли кілька причин, чому варто іноді дозволяти собі випити червоного вина.
Підвищує імунітет
Червоне вино містить поліфеноли, що допомагають імунній системі ефективніше захищати організм від хвороб, зокрема, і сезонних. Дослідники стверджують, що вино може надавати антибактеріальну дію, знищуючи хвороботворні бактерії.
Алкоголь зміцнює серце
Серцево-судинні захворювання - офіційно найчастіша причина смерті в Україні. Тим часом, European Heart Journal опублікував дослідження, згідно з яким один алкогольний напій у день істотно знижує ризик смерті від серцевого нападу. Чоловіки у віці 40-60 років, що випивають бокал вина, кухоль пива або шот чогось міцного в день, помирають від серцевих захворювань на 20% рідше; жінки - на 16%, що теж істотно.
Допомагає зберегти молодість
Експерти вважають, що головною причиною старіння є так званий "окислювальний стрес", який проявляється в передчасній загибелі клітини через атаки вільних радикалів. Антиоксиданти кверцетин і ресвератрол, що містяться в червоному вині, ефективно борються з вільними радикалами, допомагаючи продовжити молодість шкіри і поліпшуючи її зовнішній вигляд.
Антиоксиданти в червоному вині можуть запобігати деяким видам раку
Про те, що червоне вино може знижувати ймовірність ракових захворювань, кажуть уже давно. Точний механізм, що стоїть за цим, поки невідомий. Однак все більше емпіричних даних вказує на те, що саме червоне вино є причиною того, що італійці, іспанці та французи хворіють на рак суттєво нижче своїх північних сусідів.
З останнього: дослідження Journal of Women's Health показало, що жінки, які випивають два келихи червоного вина в день, мають більш низький рівень естрагону. Це хороші новини, тому що чим вище цей рівень вище, тим вище ризик раку грудей.
Американський журнал "Нейроепідеміологія", що займається вивченням хвороб мозку, опублікував дослідження медиків із Колумбійського університету, згідно з яким когнітивні здібності тих, хто в помірних кількостях п'є вино, з віком погіршуються набагато повільніше, ніж у тих, хто не п'є взагалі.
Водночас, алкоголь має помітними катаболитичним і анти-анаболічним ефектами. Надмірне (понад 50 мл) вживання вина призводить до руйнування печінки, підвищення артеріального тиску (і зростання навантаження на і без того навантажене важкими тренуваннями серце). Червоне вино може бути корисним спортсменам-аматорам, якщо його не вживати одразу після тренування.
Однак все ж рекомендується уникати щоденного його пиття.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун дала рекомендації щодо того, як "вмикнути" на повну всі захисні властивості організму.