Вживання п'яти порцій фруктів і овочів на день може сприяти продовженню життя: результати досліджень

Вживання овочів і фруктів може продовжити життя

Британські органи охорони здоров'я рекомендують їсти п'ять порцій фруктів і овочів на день. Однак дослідження показали, що такої кількості може бути недостатньо для збільшення тривалості життя.

Так, огляд понад 95 наукових досліджень визначив, наскільки вживання фруктів і овочів може знизити шанси людини померти від хвороб, пише Express. Результати показали, що у людей, які їли 10 порцій фруктів і овочів на день, ризик смерті майже на третину нижчий, ніж у тих, хто не їв нічого під час досліджень.

Інше дослідження, яке відстежувало людей протягом тридцяти років, показало, що збільшення тривалості життя значною мірою пов'язано з низьким рівнем серцевих захворювань і раку – двох основних причин смерті.

Відео дня

Зниження ризику раку на 14% спостерігалося при прийомі 7-7,75 порцій на день, без додаткових переваг при більш високому рівні споживання. У звіті підкреслюється, що знизити ризик захворювання можуть овочі сімейства хрестоцвітих, особливо броколі.

Вважається, що переваги вживання свіжих фруктів і овочів можуть бути пов'язані з вмістом у них вітамінів і мінералів. Інші дослідники стверджують, що такі переваги можуть бути пов'язані з вмістом клітковини в рослинах.

Зазначається, що хоча споживання 10 порцій фруктів і овочів на день виявилося найбільш ефективним проти захворювань, більш низькі рівні споживання як і раніше можуть принести значну користь здоров'ю людини.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, якщо вам перед сном сильно хочеться їсти, дієтологи рекомендують у такому випадку обійтися легким перекусом у вигляді фруктів. Але не все можна вживати на ніч, щоб на ранок не мати набряків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки