Як не переїдати: дієтологиня поділилася лайфгаками на щодень

16,0 т.
Як не переїдати: дієтологиня поділилася лайфгаками на щодень

Разова порція їжі кожної людини має вміщатися у дві її долоні, складені разом. Це допоможе уникнути переїдання і набору зайвої ваги.

Таким лайфгаком поділилася лікарка-дієтологиня Юлія Поворознюк в ефірі ObozTV. Вона пояснила, що складені "човником" долоні приблизно відповідають розміру шлунка.

Читайте: Рахувати калорії не обов'язково: дієтолог запропонувала альтернативу

"Приблизно така порція становить від 300 до 450 гр. Причому половина вашої тарілки – це має бути салат, четвертинка – якась каша чи картопля, і ще четвертинка – білок", – розповіла фахівчиня.

Відео дня

Вона порадила припиняти їсти в той момент, коли починається насичення.

"Коли ви вже відчули насичення, але далі продовжуєте їсти – ви вже переїли", – попередила дієтологиня.

Читайте: Картопля, фрукти, вівсянка? Дієтологиня розвіяла три міфи про харчування і схуднення

Поворознюк звернула увагу, що переїдання може призвести не тільки до проблеми ожиріння, але і до небезпечних захворювань.

"Переїдання розтягує шлунок, призводить до рефлюксу, тобто закиданню вмісту шлунку у стравохід, і таким чином провокується розвиток гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Зараз багато хто страждає від цієї хвороби – як дітки, так і дорослі. Тому намагайтеся, як тільки відчуєте насичення, більше не їсти", – наголосила лікарка.

Наостанок вона дала ще одну важливу рекомендацію: "Прийом їжі має тривати 20 хвилин. Це ідеально".

Усвідомлене харчування – не дієта, а спосіб життя

Раніше OBOZREVATEL писав про те, яка практична вправа для усвідомленого харчування допоможе вчасно зупинитися і не поглинати їжу "на автоматі".

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки