''Заражений кишковою паличкою'': названа небезпека популярного продукту

20,3 т.
Салат в упаковці

У Німеччині вчені виявили резистентні бактерії кишкової палички в упаковках із салатом, куплених у супермаркеті.

Під перевірку потрапили листя руколи, коріандру і суміші різних сортів, повідомляє Інопреса. У кожній пробі знайшли хвороботворні організми, які стійкі до лікарських препаратів.

"Концентрація бактерій була незначною, проте при попаданні в кишечник вони можуть передати резистентний ген іншим мікроорганізмам, зокрема умовно патогенним", – попередили вчені з німецького Брауншвейга.

Резистентними називають бактерії, стійкі до антибіотиків
Відео дня

При цьому, зараження салатного листя, за їхніми словами, могло статися як під час збору врожаю, так і раніше – з грунту, органічних добрив і екскрементів диких тварин. "Резистентні бактерії стійкі навіть до антибіотиків тетрациклінового ряду, які широко використовуються в тваринництві", - відзначили експерти.

У популярному продукті виявили кишкову паличку

Чисельність кишкової палички, згідно з висновками фахівців, може зрости, якщо зберігати готове листя салату без холодильника. Крім цього, не рекомендуються до вживання також готові салати з упаковки.

Наголошується, що особливу уважність варто проявити вагітним жінкам, літнім людям, а також тим, чий опір хвороботворним організмам знижений у результаті прийому медикаментів. "Листя необхідно ретельно промити питною водою", – пояснили експерти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше лікарі назвали найшкідливіший для людини продукт.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки