Може померти через маму: українцям пояснили необхідність вакцинації трагічною історією

252,1 т.
Може померти через маму: українцям пояснили необхідність вакцинації трагічною історією

Історія 2-річного хлопчика з Київської області, який не був щеплений і підхопив правець, — приклад того, як міфи й упередження про вакцинацію створюють велику небезпеку для життя.

Дитина вже майже тиждень знаходиться в реанімації на апараті штучного дихання і в стані штучної коми, повідомила на сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Цьому можна було б запобігти, якби хлопчик був вчасно вакцинований. Зате мати дитини відмовилася від щеплення, а однією з причин вказала інформацію, яку прочитала в інтернеті. Начебто до 3-х років дітей вакцинувати не треба, тому що це впливає на розвиток нервової системи. Тому й не хотіла вакцинувати дитину до цього віку, незважаючи на те, що вакцини були в наявності", — розповіла Супрун.

Відео дня

Читайте: ''Прирівнюється до вбивці'': Комаровський різко висловився про вакцинацію

Вона зазначила, що хлопчикові ввели протиправцеву сироватку, проте вона діє тільки на токсини в крові та безсила проти тих, які вже встигли проникнути в нервову систему. Тому загроза смерті все ще зберігається, адже токсин може викликати параліч серцевої мускулатури.

"Таких історій не повинно траплятися в 21 столітті. Коли є можливість проконсультуватися з лікарем, а не шукати інформацію в інтернеті, коли вакцини у вільному доступі, і їх не потрібно купувати за свій рахунок", — додала вона.

Може померти через маму: українцям пояснили необхідність вакцинації трагічною історією

Читайте: Супрун показала наочний результат вакцинації: фотофакт

Як підкреслила в. о. міністра, діти від правця повинні бути щеплені в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років.

Правець гостре інфекційне захворювання, бактеріальної природи з контактним механізмом передачі збудника, при якому вражається нервова система людини, що веде до тяжких наслідків. Захворювання з високим ступенем летальності.

Як писав OBOZREVATEL, раніше на Київщині вже фіксували правець. У вересні 2018 року 11-річний хлопчик проколов ногу та підхопив небезпечну інфекцію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки