Тіотриазолін: ефективність препарату сумнівна?
Тіотриазолін був зачатий в нєдрах Запорізького медичного інституту у 80-х. А в 94-му році він без остатку окунувся у клінічну практику, спасаючи інфарктників, і цирозників.
Деякі аналітики переконані, шо це політико-технологічна отвєточка України на ядерне роззброєння. ТіотриАЗолін для краткості далі в тексті буде називатись ТАЗ (така от авторська абревіатура).
Якшо ви думаєте, шо за 30+ років уже можна було б допетрати, як ТАЗ працює, то ви помиляєтесь, бо пояснення ізобілує оборотами типу "нєкоториє учьониє полагают" (да-да, вся сіліконова долина сушить голову). Якшо коротко - то ТАЗ тіпа діє абсолютно на всі ланки енергетичних реакцій в клітині. Хоча, як конкретно - ніде не сказано.
Про ТАЗ гугляться 7 постсовкових статей на пабмеді.
З них ми можем дізнатись наступні нєвєроятні факти:
- ТАЗ збільшує парціальний тиск кисню в мозку. Тут варіантів 2: ілі препарат магічно надуває больного повітрям, ілі кисень, коли бачить ТАЗ тікає з мозкових клітин, прискорюючи пагібєль піддослідних кролів.
- У дітей з перитнітом ТАЗ дозволяє уникнути смерті. (Да, автори скромні) Уау! Ніхєрасє! В офіційній інструкції чогось пишуть, шо досвід застосування у дітей недостатній.
- ТАЗ гарно працює в связкє з актовегіном (г-г-г).
- Українські дослідники ТАЗу такі освічені, шо не можуть написати англійською 3 речення без чудовіщного кіборгізірованого перекладу.
Читайте: Українці масово купують сумнівні препарати: озвучена сума
Крім того, доступні і великі вітчизняні оглядові роботи.
Давайте глянем уважніше на один з "метааналізів".
Виявляється, що прийом ТАЗу зменшує тривалість стенокардії, кількість розсосаних таблеток нітрогліцерину і підвищує фізичну витривалість. Автори правда наводять тіки відносні величини: наприклад тривалість фізичного навантаження збільшилась на 10%. Це може означати, що замість 10 секунд бігу пацієнт тепер пробігає 11. Шо с клінічєской точки зору - досить сумнівний успіх. Тому на майбутнє хотілося б ̶н̶е̶ ̶ч̶и̶т̶а̶т̶и̶ ̶п̶о̶д̶і̶б̶н̶о̶ї̶ ̶х̶у̶ більше абсолютних значень.
Але це все і не важливо, бо в метааналіз, крім загальнодоступних публікацій, включили ше якісь таємничі "дані виробника", які повністю ніде не публікувались. Ну що ж, мій сусіда на дачі давав поросяті ТАЗ, і в результаті у животного відвалилось хрюкало. Ми це ніде не публікували, но ви ж повірите і так, правда?
Сочінєніє від тих вже авторів, тіки вже про гострі коронарні синдроми.
Ага, ТАЗом можна лікувати інфаркти, ви шо не знали? Нє, мається на увазі тіки в комбінації зі стандартним лікуванням. Але автори запевняють, шо ТАЗ має своє місце в схемі. І на підтвердження наводять ссилку № 10 (рекомендації АНА 2007), де само-собой жодного слова ні про які йбані ТАЗи нема. Можете переконатись самі.
Одразу приходить на ум сентенція мудрого Сунь-Цзи "пздіть нехарашо, особєнно в научних статтях".
Читайте: Популярний в Україні препарат назвали смертельно небезпечним
А ше є "робота", де порівнюють ефективність ТАЗу с мєльдонієм, не на користь останнього. Взагалі це дуже мило, як змагання по особистій гігієні між обісцяним і обдристаним.
Вишенькою на торті стане той факт, шо ТАЗ буває у формі таблеток, ампул, крапель в очі, і (канєшно же) свічок в зад. А це завжди ознака харошого препарата. Все для вас, маленькі любителі мєдіцинскіх анальних услад. Ви тіки купуйте!
В завершення - питання на смєкалку:
знаючи, шо ТАЗ показаний тіки для серцевих і печінкових хворєй, і шо курс лікування на одного пацієнта - мінімум 120 ампул, нахєра Одеський обласний онкологічний диспансер проводить тендер на 400 ампул? (Найжахливіше, шо корупцією таку малу партію пояснити не можна).
чого чудотворним ТАЗом досі не спасають мільйони людей по всьому світу?
Хотя, не заморочуйтесь. Питання, як завжди, риторичні.
Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, популярний препарат визнали неефективним