Українці масово купують сумнівні препарати: озвучена сума

19,3 т.
Українці масово купують сумнівні препарати: озвучена сума

Українці витратили близько 14 мільярдів гривень (26%) у 2017 році на препарати без доведеної ефективності.

Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного з ініціативи Центру протидії корупції та за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

"Ситуація, при якій громадяни витрачають 26% коштів на ліки без належним чином доведеної ефективності та безпечності, є, очевидно, не прийнятною та такою, що становить загрозу для здоров'я пацієнтів", - заявив член Громадської ради при МОЗ України лікар Євген Гончар.

Відео дня

Читайте: Еліксир безсмертя? Вчені знайшли препарати для продовження життя

Лідером продажів стала група "нейропротекторів", які призначаються для лікування інсультів. На них українці витратили близько 2,6 млрд гривень. А в міжнародних клініках відсутні рекомендації щодо цих ліків.

Серед 10 найпопулярніших в українців препаратів чотири не мають визнаних у світі наукових підстав для клінічного застосування. Йдеться про "Актовегін", "Гептрал", "Реосорбілакт" і "Ессенціале форте Н".

Так, у минулому році 342 млн грн громадяни країни витратили на препарат з діючою речовиною з крові телят "Актовегін". Ліки знаходилися на першому місці в рейтингу в 2013-2016 роках і другому - в 2017.

"Тільки в 2017 році заклади охорони здоров'я витратили понад 183 млн гривень на ліки з недоведеною ефективністю. З 2013 по 2017 рік за такі ліки з наших із вами податків заплатили близько 37 мільйонів доларів", - розповів член правління Центру протидії корупції, юрист Олена Щербан.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні заборонили продавати і застосовувати препарат від нежиті Назо-спрей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки