МоваЯзык

/ Блоги - Фітнес

Під лежачий кал вода не тече

11.3т

"Під лежачий кал вода не тече" народна мудрість.

З давніх-давен люди помітили: те шо знаходиться в животі, як правило хріново пахне і виглядає не айс. Ще на папірусах іскопаємих єгиптян відображені процедури ізгнанія говєн і очистки кишківника. Минали епохи, а захоплення тельбухами не тільки не вщухло, а й почало обростати наукоподібними теоріями.

На початку 20 століття з’являються роботи про токсини в кишках, які здатні отруювати все тіло.

Особливо такі ідеї подобались серу Вільяму Арбутнот-Лейну, який вирішив не розмінюватись на дрібниці, а просто видаляти товстий кишківник. Ну, типу, як апендикс. Велике, вонюче, нафіг воно треба?

Все це вилилось у появу гідроколонотерапії. Суперпопулярна процедура для тіпа схуднення і тіпа оздоровлення, коли в зад вставляють спеціальний раструб і промивають тіло зсередини 40-60 літрами рідини. Так-так, дуже часто це не просто вода, а чаї, настоянки, трави, ензими, кава (нє маккофє) і все шо завалялось в буфеті. Воістину, людська фантазія не має меж.

Чи має дана методика адекватне наукове обґрунтування?

Ще в 1997 році вийшла чудова стаття "Гідроколонотерапія і теорія аутоінтоксикації - тріумф невігластва над наукою". Треба пояснювати про що там іде мова?

В 21 столітті ставлення не змінилось. Ось прекрасна оглядова публікація з якої можна дізнатись, що гідроколонотерапія - дурна затія (да, я поет), особливо для пацієнтів із хворобами ШКТ, бо користі від неї нема.

А ризики є. Ви не знали?

  • зневоднення,

  • електролітні розлади,

  • панкреатит,

  • гостра ниркова недостатність,

  • інфекція,

  • перфорація кишківника,

  • серцева недостатність і т.д.

(Всі посилання є в статті).

На сайті клініки Мейо теж не радять займатись подібною дурнею.

Притомних доказових даних щодо користі процедури - ніц. І це абсолютно зрозуміло, хоча б тому, що еталонної методики не існує і кожен витворяє зі скважиною пацієнта - шо захоче.

Окрема проблема (крім відсутності користі гідроколонотерапії) - це хто і чим проводить "анальноє бурєніє". Вам дуже пощастить, якщо це буде лікар (хоч лікар мусив би знати - про безглуздість і шкідливість такої затії). Найчастіше ж обслужить якийсь "колонотерапевт", "ліцензований" хєр-зна-якою велнесс конторою.

І моліться, шоб шланги і насадки не попахували минулим клієнтом, бо часом вас можуть наспринцевать чужими клостридіями чи ше якоюсь чумкою.

"Спеціалізовані прилади" для гідроколонотерапії - під великим питанням. В США вони часто опиняються поза законом. Ось приклади застережувальних листів від FDA щодо неліцензованого використання дупоочисної техніки.

Таким чином, гідроколонотерапія - це тіпічна російська рулетка. Де при оптимістичному сценарії незнайомець насадить вас на шланг і полоскатиме нутрощі всякою хнею без жодного позитивного ефекту. Про песимістичний варіант розвитку подій краще не думати.

Бережіть кишку змолоду! Допускайте до її промивання тільки тих людей, які хочуть там щось розгледіти (наприклад, проктологів).

Серце - Родині,

Життя - Вітчизні,

Дупу - Нікому! (або ендоскопісту).

Читайте на OBOZREVATEL, лист до студентів - медиків, що виступають проти IFOM

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Джерело
0
Коментарі
1
2
Смішно
4
Цікаво
1
Сумно
2
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини