МоваЯзык

/ Фітнес

Чому підписати договір з лікарем в Україні виявилося не так вже й просто

Як відомо, в Україні з 2 квітня стартувала всеукраїнська кампанія в рамках медичної реформи "Лікар в кожну сім'ю". Кореспондент "МедОбозу" вирішила перевірити, як проходить процедура підписання декларації, чи дійсно можна підписати декларацію ось прям як обіцяють: "Тут і зараз" і яку роль насправді відіграє прописка.

Отже, дубль перший. Крюковщина: "Взагалі не в курсі"

Оскільки я є жителем передмістя Києва (села Крюківщина), було вирішено підписувати декларацію з лікарем з місцевої сімейної амбулаторії. Тим більше, місцеве "сарафанне радіо" непогано відгукується про лікаря, яка там працює.

І ось, 8 ранку (щоб проскочити до утворення величезної черги, які звичайній бувають в нашій "рідній амбулаторії") я, як штик, вже на місці.

Тільки даремно - реєстратура починає працювати з 08.30. При цьому в очікуванні медпрацівників сидять уже чотири людини.

За час очікування вдалося поспілкуватися з санітаркою. Вона мені і повідала, що декларації тут ще не підписують.

Але співробітника реєстратури таки довелося дочекатися - хотілося розпитати, що та чому.

По приходу реєстратор (не хамувата, досить приємна жінка, до речі), пояснила, що поки ніяких декларацій у них підписати не вийде. Точно зможуть сказати, чому і коли, тільки коли завідувачка амбулаторією повернеться з лікарняного, тобто, з наступного тижня.

Ну що ж, сумно, але поїхали далі ...

Дубль два. Вишневе: "Може, до літа ..."

Найближча до Крюківщини доросла поліклініка знаходиться в місті Вишневому.

Під'їхавши до будівлі, відразу здалося, що мої поїздки тут і закінчаться - все вийде. Адже красива сучасна будівля наштовхувала на думку, що необхідні гаджети для доступу до інтернету, а значить, і до електронної системи для реєстрації пацієнтів і підписання декларацій з лікарями, тут є.

Але, як то кажуть, зовнішність оманлива.

Реєстратор сказала, що договори не підписують.

"Швидше за все, ближче до літа - поки у нас нічого не готово, немає матеріальної бази для цього", - зазначила медпрацівник.

І знову фейл ... Але нічого - будемо шукати.

Дубль третій. Боярка: "Нічого не готово"

Наступна по відношенню до мого місця проживання і по близькості розташування - Боярка з її Районною поліклінікою.

Медустанова заточена і на комфорт пацієнтів, і на додатковий заробіток, мабуть. Там прямо в будівлі можна і ліками обзавестися (дві аптеки з ходу побачила), а також перекусити і кави випити (в фойє працює щось середнє між кіоском і магазинчиком).

І знову виникло відчуття, що тут-то все вийде.

Але знову облом - тут теж ноу-хау МОЗ не втілили в життя.

Як зазначила реєстратор поліклініки - поки нічого не готово, і коли буде - невідомо.

Ну що ж, немає так немає ...

Здрастуй, столиця - я їду.

Останній ривок ... Київ, Теремки: "Немає такого адреси"

Чесно кажучи, їхала до Києва вже чисто з спортивного інтересу. І будучи добряче пригніченою - ну як так, кампанію запустили, а підготувати "фундамент" для цього не подбали.

Найближче - Теремки, амбулаторія на проспекті Академіка Глушкова.

Увійшла в приміщення, побачила чималу чергу біля реєстратури і повеселішала: ура, сюди дісталася "цивілізація"!

Перепитала, чи підписують вони декларації, зайняла чергу (здається, встала дванадцятою), чекаю. І тут підслухавши (недобре, знаю) розмову сусідок по стільцях почула, що сьогодні вони просто вносять пацієнтів в базу, списки на підписання договорів для попереднього запису будуть тільки в п'ятницю вранці (6 квітня, на хвилиночку), а підписати саму декларацію можна тільки з вівторка (і це обіцяні "Тут і зараз"?).

Ну ок, приїхала ж, давайте хоч в базу. Заодно перевірю, наскільки прописка і проживання "не мають значення".

Отже, півтори години в черзі (реєстратор заповнює все дуже повульно, плюс пацієнти реєструються не тільки за самих себе, а й за своїх домашніх).

Але справа до мене таки доходить.

Співробітник амбулаторії спокійно переписує дані паспорта (ІПН не бере, мовляв, принесете, коли будете з лікарем декларацію підписувати), після - запитує про прописку і проживання.

"А чого ви тоді до нас прийшли, якщо в Крюківщині живете?", - здивовано запитує реєстратор.

Відповідаю, мовляв, саме з вашим лікарем хочу "укласти відносини", адже закон говорить, що відтепер ні реєстрація, ні адреса проживання не перешкода.

"Ну, добре, я вас зареєструю, але що вам скаже лікар .... Дивіться самі", - пробурчала реєстратор і продовжила вносити мене в базу пацієнтів.

І тут новий сюрприз: виявилося, у неї в системі є Києво-Святошинський район, є Крюківщина, а вулиць у Крюківщині - немає. Взагалі. Не те, що новобудов, а ось взагалі ніяких. Ну, принаймні, вона мені так сказала (підглянути, на жаль, не вдалося).

Трохи повозившись з функціями програми (що саме вона наживала, в мене побачити не вийшло - ноутбук надійно заховася під стійкою реєстратури), миловидна жінка заявила:

- Добре, я внесу вас в базу з нашою адресою - тільки щоб мені від вас скоріше позбутися. Анкету з вашими даними видалити не виходить, ввести вашу адресу теж. Тому, нехай так буде. Ставлю Академіка Глушкова, і цифри, щоб мені подобалися. А далі з лікарем вже вирішуйте. Все одно він вас, швидше за все, не візьме до себе. Ось ви самі подумайте, наприклад, стане він їхати до вас на виклик? Тим більше, у нас тут своїх пацієнтів занадто багато.

Завіса (що відповісти - не знайшлося).

І приватники туди ж

В процесі очікувань захотілося поцікавитися, чи дійсно декларацію про надання первинної медичної допомоги (безкоштовної!) можна підписати з лікарем з приватної клініки.

Загалом, в двох клініках, куди вдалося додзвонитися, відповіли, що договорів як таких у них не буде (тобто, постачальником послуг за програмою медичних гарантій вони не є). Зате запропонували так звані страхові поліси. Наскільки я зрозуміла, такий собі річний "абонемент" до сімейного лікаря і на пару лабораторних досліджень. На сім'ю (правда, не уточнили, зі скількох осіб) запросили 8 тисяч гривень.

У двох - просто відповіли негативно, нічого не запропонувавши, як альтернативу.

І ще одна клініка відповіла, що питання з договорами поки тільки знаходиться на етапі розгляду. Дівчина-оператор обіцяла передзвонити, як тільки з'являться якісь результати.

Ось такі справи з підписанням декларацій ... Весь день у русі, і все одно без лікаря залишилася ... Та ще й адреси моєї немає ...

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

1
Коментарі
0
2
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини