МоваЯзык

/ Новини медицини

Українців чекають договори з лікарями: які є нюанси

З наступного тижня, тобто 2 квітня, в Україні починається масштабна кампанія з підписання декларацій з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. З наближенням старту цього хвилюючого ноу-хау у багатьох виникають питання, зокрема, в які терміни потрібно це зробити, до якого лікаря йти і інші.

"МедОбоз" зібрав відповіді на найбільш хвилюючі питання про нововведення.

У яких медустановах можна підписати договір?

Підписати договір з лікарем можна в будь-якій установі первинної медичної допомоги, де приймає сімейний лікар, терапевт або педіатр.

При цьому не обов'язково, щоб це була тільки державна чи комунальна медустанова. Постачальником послуг за програмою медичних гарантій можуть також бути і приватні клініки. При цьому навіть там гарантований державою пакет послуг для пацієнта буде залишатися безкоштовним

Тому уточніть в обраній клініці відповідну інформацію про приєднання до програми.

Крім того, вирушаючи в клініку, поліклініку або амбулаторію на підписання договору, не забудьте попередньо уточнити в реєстратурі про те, чи встигли вони підключитися до загальної системи "Електронне здоров'я".

Чи має значення прописка при виборі клініки?

Відтепер прописка абсолютно не має значення. Реєстрація може бути у Львові, при цьому живете ви в Києві на Харківській, а підписувати декларацію можете на Теремках.

Так, ви маєте право вибирати лікаря не по прив'язці до свого паспорту з пропискою, а виходячи з власного комфорту і ступеня довіри до лікаря.

Крім того, договір з лікарем не має терміну дії і не зобов'язує пацієнта бути прив'язаним до одного лікаря.

При необхідності (наприклад, через переїзд) ви можете в будь-який час підписати новий договір з іншим лікарем (декларація з попереднім буде автоматично анульовано), а також звернутися за медичною допомогою в будь-який медичний заклад України.

Чи повинна вся сім'я підписувати декларацію з одним лікарем?

Ні, це чутки. Як вже говорилося, підписати договір можна з лікарями первинної ланки - з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

Тобто, ви можете дописати договір про медобслуговування дитини з педіатром, самі "зареєструвати стосунки" з сімейним лікарем, а ваша друга половинка зупинити свій вибір на терапевті.

Що потрібно для підписання договору з лікарем?

Попередній запис в медустанову не потрібен. Підписання договорів проводиться в порядку живої черги протягом робочого дня або у відведені для цього дні та години (тут все на розсуд адміністрації медустанови).

  • В першу чергу, вам потрібно мати при собі паспорт, ІПН, свідоцтво про народження дитини (якщо договір буде підписуватися за неї) і, бажано, мобільний телефон.

  • Відправляйтеся в медустанову і дізнайтеся в реєстратурі, де саме можна підписати договір.

  • Всі дані в базу буде вводити співробітник медустанови. Під час реєстрації ваших даних в електронній системі вам на мобільний прийде повідомлення з кодом підтвердження. Якщо телефону немає, ваші документи відсканують і прив'яжуть копії до декларації.

  • Після заповнення договору в електронному вигляді, реєстратор роздрукує вам копію документа - вам обов'язково потрібно перевірити правильність всього вмісту. В іншому випадку документ виявиться недійсним.

  • Потім, після внесення правок (якщо такі будуть), вам роздрукують ще дві копії договору. Ще раз все гарненько перевірте, а тільки потім підписуйте. Одна з цих копій залишається у вас.

Який крайній термін підписання договору?

МОЗ стверджує, що терміну для підписання договорів немає. Тобто, кидати всі справи і бігти в клініку за декларацією не обов'язково.

Так, підписати договір можна прийшовши на консультацію до лікаря, коли вона вам знадобиться.

Однак тут може виникнути така ситуація: потрібний вам лікар вже підписав допустиму для нього кількість декларацій, і вам доведеться шукати іншого фахівця (з урахуванням, що лікарів не вистачає, хороших спеціалістів можуть "розхапати" на раз-два).

Як відомо, зараз терапевт може підписати 2000 декларацій, сімейний лікар - 1800 декларацій, педіатр - тільки 900.

Разом з тим, підписати договір потрібно до 2020 року. Оскільки реформу медичної сфери планують завершити в цей час, і тоді, відповідно до Закону "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", "лікар не буде зобов'язаний надавати первинну медичну допомогу пацієнтам, які відмовляються підписувати декларацію".

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
4
1
Смішно
2
Цікаво
2
Сумно
1
Треш

Блоги медицини