Вчені дізналися, як боротися зі старінням

28,7 т.
Вчені дізналися, як боротися зі старінням

Вчені з Університету Екстера (Великобританія) розробили сполуки, які можуть зупинити процес старіння людських клітин.

Зокрема, вони вивчили вплив винаходу на структуру особливого виду клітин кровоносних судин, пише Medical Express.

Зазначається, що у зразках, за якими спостерігали вчені, кількість клітин, які старіють, було зменшено на 50%. Крім того, команді біологів вдалося дізнатися два ключові чинники, які відіграють головну роль у процесі старіння людського організму.

Вчені переконані, що отримані дані підвищують імовірність створення найближчим часом методів лікування не тільки для кровоносних судин, які стають більш жорсткими під час старіння, підвищуючи ризик виникнення серцевих нападів та інсультів, а й для інших клітин.

Відео дня

"Це не просто ефект старіння - це причина, чому ми старіємо. Сполуки, розроблені в Ексетері, мають потенціал для налаштування механізмів, за допомогою яких відбувається старіння клітин. Ми звикли думати, що пов'язані з віком захворювання, такі, як рак, деменція і діабет, мають унікальну причину, але вони насправді мають один або два спільні механізми", - каже професор Лорна Харріс із Університету Ексетерської медичної школи.

За її словами, це дослідження цілком може стати основою нового покоління антидегенеративних препаратів, що дасть можливість не тільки продовжувати життя, а й покращувати їхню якість.

Зокрема, в новій роботі, застосовуючи раніше не використовувані хімічні речовини, дослідники змогли дуже конкретно націлитися на два фактори, що сприяють старінню (SRSF2 або HNRNPD). Протестувавши три різні сполуки, вчені з Екстера виявили, що кожна з них дає 40-50% зниження кількості клітин кровоносної судини, що старіє.

Йдеться про AP39, AP123 і RT01, які здійснюють вибіркову доставку газового сірководню в мітохондрії і допомагають старим або пошкодженим клітинам генерувати "енергію", необхідну для виживання і для зменшення старіння.

"Наші з'єднання забезпечують мітохондрії в клітинах альтернативним паливом, щоб допомогти їм нормально функціонувати. Багато хвороб можна, по суті, розглядати як прискорене старіння, а підтримка здорових мітохондрій допомагає запобігти або, в багатьох випадках, повернути це назад", - пояснив професор Метт Уайтман.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені Університету Алабами в американському Бірмінгемі зуміли зістарити мишей і омолодити їх, керуючи активністю генів у мітохондріях.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки