Заражений кожен зразок: у ресторанах McDonald's виявлено ​​смертельну небезпеку

65,3 т.
Заражений кожен зразок: у ресторанах McDonald's виявлено ​​смертельну небезпеку

У Британії під час дослідження на кожному сенсорному пристрої, що використовується в мережі ресторанів швидкого харчування McDonald's, були виявлені небезпечні бактерії, здатні викликати важкі інфекційні захворювання.

Йдеться про спеціальні апарати, за допомогою яких відвідувачі роблять замовлення, пише Daily Mail. Зазвичай їх використовують безпосередньо перед прийомом їжі, що збільшує ризик захворіти.

Вчені відібрали зразки у восьми магазинах (шість у Лондоні й два в Бірмінгемі). На всіх були зафіксовані бактерії групи кишкової палички (коліформи).

Читайте: В їдальні однієї зі шкіл Києва виявили небезпечну бактерію

Відео дня
Вчені відібрали зразки з поверхні подібних сенсорних пристроїв

Старший викладач із мікробіології в Лондонському університеті доктор Пол Матаве зазначив, що екрани, очевидно, очищали, але цього виявилося недостатньо, щоб убити шкідливі мікроорганізми.

"Ми всі були здивовані, скільки кишкових і фекальних бактерій було на сенсорних машинах. Вони здатні жити на подібних поверхнях протягом кількох днів", — сказав він.

Як уточнив експерт, у закладах громадського харчування вони виявили, зокрема, стафілококи і лістерії. Останні можуть привести до лістеріозу, який несе небезпеку викиднів і мертвонароджень у вагітних жінок.

Читайте: Симптоми легко сплутати: знайдена бактерія, яка викликає безпліддя

При цьому представник McDonald's наголосив, що екрани самообслуговування часто очищаються протягом дня, а всі ресторани надають клієнтам можливість вимити руки перед їжею.

"Технологія сенсорного екрану використовується все більше і більше в нашому повсякденному житті, але ці результати показують, що люди не повинні їсти їжу одразу після дотику до них, вони негігієнічні та можуть поширювати хвороби", — підсумували вчені.

Заражений кожен зразок: у ресторанах McDonald's виявлено ​​смертельну небезпеку

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Німеччині вчені виявили резистентні бактерії кишкової палички в упаковках із салатом, куплених у супермаркеті. Чисельність кишкової палички, згідно з висновками фахівців, може зрости, якщо зберігати салатне листя без холодильника.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки