МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

10 ознак гормонального збою у жінок

Гормони - це біологічно активні речовини, що виробляються клітинами залоз внутрішньої секреції. Вони служать регуляторами багатьох процесів в організмі людини. Завдяки гормонам відбувається функціонування харчової та імунної системи, забезпечується обмін речовин, підтримується постійність внутрішнього середовища і т.д.

Вони впливають не лише на репродуктивну функцію жінки, а й на функціонування всього організму в цілому. Різку зміну гормонального балансу, що супроводжується погіршенням самопочуття, збоєм менструального циклу, проявом симптомів безпліддя, називають гормональним збоєм.

Гормональний дисбаланс може призвести до серйозних наслідків, тому своєчасне його виявлення і лікування має величезне значення для здоров'я жінки. "Маркетіум" опублікував 10 ознак, які вказують на гормональний збій у жінки.

Симптом 1: Головні болі

Головні болі і мігрені тісно пов'язані з виробленням жіночого гормону естрогену. Він контролює процеси, що відбуваються в головному мозку, які пом'якшують або загострюють больові відчуття. Зменшення кількості естрогену може призвести до появи головного болю. Майже 2/3 жінок стверджують, що з досягненням менопаузи симптоми практично зникають. Але для третини, що залишилася, вони тільки посилюються.

Симптом 2: Безсоння

Як перед, так і під час менопаузи яєчники жінки перестають виробляти достатню кількість гормону прогестерону, який відповідає за здоровий сон. Цей симптом - дуже тривожний знак. Оскільки порушення в його гормональному балансі може викликати серйозні труднощі із засинанням або із самою можливістю заснути.

Симптом 3: Дратівливість

У різні періоди менопаузи гормональні рівні можуть безпосередньо впливати на те, як мозок керує емоціями і настроєм. Таким чином, сильна подразливість - один із побічних ефектів цього непростого періоду. Також зазначимо, що практично 50% жінок перед настанням менопаузи мають нестабільну емоційну картинку.

Симптом 4: Підвищене потовиділення

І перед, і під час менопаузи часто буває, що жінку кидає в жар. І це один із найбільш наочних ознак її настання. Правда, у всіх він проявляється по-різному: в одних приливи жару обходяться взагалі "без води", а інші потіють, і дуже сильно. Приблизно чверть жінок серйозно страждають від цього симптому.

Симптом 5: Хронічна стомлюваність

Стомлюваність теж виникає на різних рівнях. Звертати увагу на неї потрібно тоді, коли це буквально відчуття виснаження, знесилення, супроводжуване слабкістю в м'язах. Потрібно відрізняти цей стан від простого бажання заснути. У будь-якому випадку, як тільки ви відчуваєте, що симптоми дещо незвичні, сходіть до лікаря.

Симптом 6: Зміни в настрої

На сьогодні допоки не цілком зрозуміло, що ж їх викликає, але, як уже говорилося вище, зв'язок між змінами гормональних рівнів і вашим емоційним станом - очевидний. Гормони, які відповідають за овуляцію і менструальний цикл, також допомагають продукувати серотонін, який допомагає регулювати настрій. Під час менопаузи всіх цих гормонів стає менше, звідси і проблема ваших змін настрою.

Симптом 7: Проблеми з травленням

Це ще одна сторона проблеми гормонального дисбалансу. Зниження рівня естрогену спричиняє підвищення рівня кортизолу. Коли рівень естрогену високий, то кортизолу мало, але достатньо, щоб ваш цукор у крові і тиск були в нормі. При надлишку "адреналіну" починаються розлади шлунку, здуття, метеоризм і т.д.

Симптом 8: Неконтрольовані напади голоду

Причини цього явища знову там же: кортизол, адреналін та інсулін переживають "струс". У той час, як перші два відповідають за настрій, інсулін контролює рівень цукру в крові і піднімається тоді, коли ми вживаємо в їжу занадто багато солодкого і напівфабрикатів. При гормональному збої у нашого організму не вистачає ресурсів, щоб виробляти велику кількість вторинних гормонів, таких, як прогестерон і естроген. Вони-то якраз і відповідають за метаболізм і апетит. У результаті: безконтрольне поглинання їжі і зайва вага.

Симптом 9: Дівоча пам'ять

Короткочасна втрата пам'яті або хронічна забудькуватість може бути викликана різними чинниками. Зокрема, проблемами зі щитовидною залозою, стресом, втомою або втратою сну. А також залежить і від гормонів. Причина? Знову низький естроген.

Симптом 10: Зміни грудей

Зниження рівня естрогену може абсолютно несподівано позначатися на шкірі. Зокрема, на її зволоженості й еластичності. Груди втрачають форму й об'єм і майже завжди змінюється розмір. Також можуть зміщуватися соски і з'являтися припухлості. Якщо ви бачите такі очевидні зміни, то не зволікайте зі зверненням до лікаря.

Нагадаємо, раніше "Обозреватель" публікував 12 ознак проблем із щитовидкою.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
3
1
Смішно
18
Цікаво
6
Сумно
5
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини