МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Лікування фарбами: психолог розповіла, чим корисна арт-терапія

Арт-терапія дозволяє людині завдяки фарбам і написання віршів висловити свої почуття, а також зняти стрес і розслабитися.

Таку думку висловила в ефірі телеканалу "Соціальна країна", відповідаючи на запитання "Обозревателя", психолог і арт-терпавт Наталія Кузьміна.

За словами експерта, заняття творчістю навчить чути свої почуття і виражати їх у творчості.

"Арт-терапія дає людині можливість висловити висловити почуття і взагалі зрозуміти, що це таке. Навчитися чути свої почуття. Чому чути? Люди багато часу проводять в думках: будують плани або думають про минуле, втрачаючи в цьому потоці весь чуттєвий світ, який дуже багатий і різноманітний", - пояснила Наталя.

Пригнічені емоції, на думку психолога, найкраще виражаються через фарби. Більш того, це також допомагає зняти стрес і розслабиться, повністю занурившись у творчість.

"Арт-терапевт дає можливість саме через фарби висловити почуття, найчастіше пригнічені. Головне - розібратися в цих почуттях. Зрозуміти, які вони, придумати їм назви. Вона (терапія. - Ред.) знімає стрес і розслабляє. Коли людина малює, вона вже не така тривожна, не така затиснута - це приносить радість", - заявила терапевт.

"Вона (терапія. - Ред.) дає можливість встановити дуже хороші і довірчі відносини з терапевтом і групою. Людина може говорити все, що завгодно, і арт-терапевт, який її завжди підтримує, створює для цього умови та атмосферу навколо. Людина починає в себе вірити, розкриватися і відповідно пробує приміряти щось нове в житті. У неї з'являється більше впевненості в собі", - додала вона.

Як зауважила Кузьміна, різновид творчості, яким буде займатися людина на сеансах - індивідуальна. Різновид терапії підбирається з урахуванням інтересів і характеру.

"У кожного є тяга до чогось свого. Хтось більш схильний малювати, а хтось більш непосидючий. Непосідам буде складно сидіти на одному місці і складати вірші. А є люди, які дуже люблять, крім тих видів творчості, які дуже відомі, щось зовсім нестандартне і сучасні види мистецтва: перфоменс, якесь інсталяції, створення великих об'єктів - це теж частина терапії", - зауважила психолог.

Як наголосила експерт, тривалість терапії завжди різна. Комусь вистачить одного сеансу, а іншим знадобиться досить багато часу. Але, як пояснила Наталя - вона не працювала більше, ніж півроку з однією людиною. Однак арт-терапія дуже інтенсивне заняття: у людини накопичується багато переживань, які вона повинна впорядкувати. Тому як терапевт вона рекомендує робити перерви, а не робити з цього регулярну практику.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені назвали головну причину стресу і безсоння у людей.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини