МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

В Україну йдуть три віруси грипу: чи врятують щеплення

У поточному сезоні в Україну прийдуть три віруси грипу, що не становлять особливої ??небезпеки. Про це в прямому ефірі "Обозревателя" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.

"Цього року до нас прийде каліфорнійський свинячий вірус H1N1, який у 2009 році наробив стільки шуму і приніс стільки бід. Але за цей час він з'являвся у нас вже кілька разів, тому імунітет населення до цього вірусу досить широкий, тому навряд чи варто чекати чогось страшного - окрім тих ситуацій, коли люди хворіють у важких умовах", - сказала лікар.

Вона додала, що в Україну прийдуть ще два віруси грипу - "швейцарський вірус типу А, який у нас теж бував і не представляє особливої ??небезпеки, і вірус "Пхукет"- вірус групи B, який в принципі не дуже небезпечний".

За словами Гофман, в Україні вже є вакцина від усіх трьох вірусів грипу. У той же час "розраховувати на те, що щеплення робитимуть безкоштовно в поліклініках, я б не радила", - зауважила вона.

Як пояснила лікар, "далеко не всім варто робити щеплення", "оскільки ці щеплення захищають тільки від трьох видів вірусів, та й то грипозних, але у нас величезна кількість вірусних захворювань, які ніякого відношення до грипу не мають".

Лікар порекомендувала зробити щеплення від грипу таким категоріям: вимушеним переселенцям, що зазнають побутових та психологічних труднощів; працівникам великих підприємств, де є велика скупченість людей; працівникам дитячих закладів; медикам; людям з хронічними захворюваннями; людям зі зниженим імунітетом; людям з ожирінням; гіпертонікам, "у яких, як правило, кризи зустрічаються під час хвороби ГРЗ та грипу"; людям з важкими захворюваннями легенів; дітям, які часто хворіють, вагітним жінкам, а також жінкам, які планують вагітність.

Повну версію прямого ефіру "Обозревателя" за 15 вересня дивіться тут.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини