МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Адвокат пояснила, чому українська медицина не може бути безкоштовною

Передбачена Конституцією України безкоштовна медицина не може бути забезпечена державою, що перебуває в стані економічної кризи, тому медичні установи викручуються примусовими "благодійними" внесками.

Про це в прямому ефірі "Обозревателя" заявила медичний адвокат Олена Бабич.

"Медична допомога у нас у державних і комунальних закладах на сьогодні, відповідно до Конституції, є безкоштовною. Але ми повинні чітко розуміти, що не буває нічого безкоштовного. Тут вся справа в тому, хто платить: або пацієнт, або держава. Держава на сьогодні не здатна оплатити належну пацієнтові послугу для того, щоб він просто прийшов і безкоштовно все отримав", - сказала Бабич.

Вона додала, що багато медустанов фінансуються на 50%, а то й на 30% від необхідного рівня, а тому шукають шляхи виходу із ситуації, що є не зовсім законними.

"Один із шляхів виходу з цієї ситуації - вони роблять благодійні фонди на базі цих лікувальних установ. Коли пацієнт приходить, його відправляють заплатити в благодійний фонд. Треба розуміти, що, відповідно до закону, це благодійність. Він хоче - платить, не хоче - не платить. Але реалії у нас такі, що ти приходиш, і ти або платиш, або тобі не буде надана медична допомога", - сказала адвокат.

Вона підкреслила, що така практика є незаконною, але отримати медичну допомогу в обхід "благодійного" внеску дуже клопітно, і це займе тривалий час.

"Юридично ви маєте право не платити благодійний внесок, але тоді потрібно бути готовим до того, що, якщо ви не заплатили, то для того, щоб отримати медичну допомогу, вам треба або скандалити, або скаржитися в усі правоохоронні органи, Міністерство охорони здоров'я і т.д.", - підсумувала Бабич.

За її словами, вирішити цю ситуацію може тільки кардинальна реформа медицини, в умовах чинного законодавства сформовану ситуацію змінити вкрай складно.

Як повідомляв "Обозреватель", в Білій Церкві затримали за хабарництво директора медичного центру.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини