МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Богомолець про можливу заборону абортів: ми наступаємо на ті ж граблі, що СРСР

Питання щодо законодавчої заборони абортів має бути обов'язково передано на вирішення територіальних громад або регіонів.

Про це заявила "Обозревателю" радник Президента України, народний депутат Ольга Богомолець, коментуючи заяву депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука про те, що представники всіх фракцій коаліції ініціюватимуть у Верховній Раді законопроект про заборону абортів в Україні.

Подібні рішення, на її думку, мають бути поступовими, обговореними і погодженими з територіальними громадами.

"Питання заборони абортів повинно бути обов'язково передано на вирішення територіальних громад або регіонів, а не вирішуватися у Верховній Раді. Якщо більшість мешканців регіону підтримають морально-етичне рішення заборони абортів - воно матиме силу, якщо ні, значить - ні. Якщо ми йдемо до демократії, децентралізації та адміністративно-територіальної реформи, то саме такі проблеми - питання культурних, релігійних, історичних регіональних особливостей - повинні стати прерогативою громад. При цьому деякі громади будуть прикладом для інших, зможуть пишатися своєю позицією, а ті жінки, яким належить переривання вагітності , зможуть це зробити, не ховаючись "в підвалах", в іншому регіоні", - зазначила Богомолець.

Радник Президента впевнена, що заборона абортів до збільшення народжуваності однозначно не приведе, тому що сьогодні є прості, доступні засоби контрацепції.

Крім того, на думку Богомолець, заборона на переривання вагітності призведе до появи підпільних кабінетів.

"Ми чомусь дуже швидко забуваємо власний історичний досвід і стаємо на ті ж граблі. Не так давно це було в нашій історії і багато наших лікарів дуже добре пам'ятають той час, коли в тоталітарному режимі СРСР аборти були заборонені. Тоді було чимало жорстоких і кривавих жіночих смертей від кровотеч, вторинних інфекцій, пов'язаних з перериванням вагітності в непрофесійних, непристосованих, а іноді і кримінальних умовах", - зазначила вона.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини