Кондиціонер і здоров'я: лікар назвала найбільш "популярні" проблеми
Найбільш поширеними захворюваннями, що провокуються кондиціонерами, є неврити - порушення функції того чи іншого органу.
Про це "Обозревателю" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.
"Потужний потік повітря, який направлено йде на певну частину тіла, може викликати абсолютно конкретні захворювання і патологічні зміни, зокрема, неврити - коли порушується функція органу. Наприклад, провисає стопа, перекошується обличчя або порушується функція кінцівки. Дуже часто страждає трійчастий нерв - головний чутливий нерв обличчя і ротової порожнини, що викликає сильні болі. З локальним охолодженням часто пов'язаний і оперізуючий герпес, особливо він небезпечний на трійчастому нерві - у цій ситуації потрібна госпіталізація, оскільки поруч із трійчастим нервом розташований мозок", - пояснила медик.
Водночас Рита Гофман констатувала: "Треба виходити з того, що кондиціонер - неминуче зло. Ми змушені користуватися примусовою вентиляцією, хочемо ми того чи ні. Ми живемо у штучно створеному середовищі, яке містить масу агресивних агентів. Невикористання кондиціонерів так само призводить до хвороб, як і їх використання".
Читайте: Порятунок від спеки: як правильно користуватися кондиціонером
Лікар також нагадала про те, що на сьогоднішній день "ринок перенасичений застарілою технікою, яка приносить шкоди не менше, ніж користі". Так, часто вентиляція працює тільки на охолодження або обігрів, але не має функцій зволоження й іонізації. "Відсутність іонізації призводить до накопичення статичної електрики, а відсутність зволоження призводить до появи патологій повітроносних шляхів", - пояснила лікар.
Крім того, нерідко можна спостерігати і неправильне використання кондиціонерів. Наприклад, іноді кондиціонер встановлюють не на тій висоті, на якій він повинен знаходитися, або для великих приміщень використовують кондиціонери, що призначені для невеликих кімнат.
Щоб звести до мінімуму негативний ефект кондиціонування, Рита Гофман запропонувала підходити до питання розумно, "намагатися мінімізувати це зло, зберігши комфорт і можливості для збереження здоров'я".
Читайте: Вчені створили тканину, що замінює кондиціонер у спеку
Як писав "Обозреватель", раніше Рита Гофман розповіла про те, що величезна кількість людей в Україні живе в очікуванні смерті, переконані в тому, що їх "ресурс відпрацьовано"; серед них багато чоловіків у віці старше 50 років.