Перша допомога при ДТП: як врятувати людину, що потрапила в аварію

14,4 т.
Перша допомога при ДТП: як врятувати людину, що потрапила в аварію

При наданні першої допомоги після аварії в першу чергу потрібно перевірити, чи живий потерпілий, а якщо ознаки життя відсутні, потрібно терміново провести сердцечно-легеневу реанімацію.

Про це в ефірі телеканалу "Соціальна країна", відповідаючи на запитання "Обозревателя", розповів керівник Центру спеціальної підготовки Олег Картавий.

За словами експерта, перше, що необхідно зробити, надаючи першу допомогу, оглянути і гукнути людини, а також перевірити наявність дихання у потерпілого.

"Первинний огляд спрямований на з'ясування життя. Спочатку ми оцінюємо свідомість людини, яка знаходиться в транспортному засобі, окликаємо і звертаємося до неї. Якщо людина не відповідає і не реагує на звук нашого голосу і на дотики, відразу ж перевіряємо дихання", - пояснив фахівець .

Відео дня

Як наголошує інструктор, якщо потерпілий не дихає, а його пульс не простежується, то необхідно негайно починати реанімацію.

"Якщо в момент перевірки ознаки життя відсутні, це означає, що необхідно витягти людину з машини і провести серцево-легеневу реанімацію", - заявив Картавий.

"При витяганні людини з машини можна їй зашкодити. У цій ситуації є два пріоритети: життя і здоров'я. Ми повинні врятувати життя", - додав він.

Як повідомляв "Обозреватель", за перший тиждень 2016 року в Україні зареєстровано 406 дорожньо-транспортних пригод.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки