МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Вчені виявили природний захист від ВІЛ

Міжнародна команда вчених відкрила природний захист організму від ВІЛ-інфекції, яка полягає в білку ERManI, що запобігає реплікації вірусу.

Результати дослідження опубліковані в журналі Biological Chemistry, пише Medic al Xpress.

"З більш ранніх досліджень ми дізналися, що можемо перешкодити поширенню ВІЛ-1, але не могли визначити механізм, який зупиняв процес, - сказав Юн-Хуей Чжен, професор мікробіології та молекулярної генетики, а також співавтор дослідження. - Ми тепер знаємо, що ERManI є важливим ключем, і має потенціал в якості антиретровірусної терапії".

Антиретровірусна терапія - це не вакцина, вона просто утримує ВІЛ, скорочуючи його концентрацію в організмі. Хоча, швидше за все, пройдуть десятиліття перш, ніж лікування на основі ERManI почнуть призначати хворим на ВІЛ-1, ці результати відкривають шлях для подальших досліджень з використанням клітин людини, а потім і клінічних випробувань.

Наступним кроком стане перевірка того, чи можна підвищити опірність ВІЛ шляхом підвищення рівня ERManI, вважає професор Чжен, який працював над дослідженням спільно з вченими з ветеринарного науково-дослідного інституту в Харбіні, Китайської академії сільськогосподарських наук і Університету Грузії.

Більшість вірусів володіють захисними оболонками, які складаються з блоків, схожих на блоки організму, який вірус намагається заразити. На поверхні оболонки знаходяться вірусні глікопротеїни, так звані Env шипи. Вони служать в якості ключа, який відкриває вірусу шлях в організм господаря, щоб почати розповсюдження.

Лабораторія Чжена була першою, яка показала, що розвиток вірусної оболонки у ВІЛ-1 може бути ускладнений ERManI, який є транспортним ферментом для додавання цукрів до білків. Виявивши ERManI в якості причини уповільнення поширення ВІЛ-1, команда показала мету, вплив на яку стане основою розробки майбутніх натуральних методів лікування.

Насьогодні ВІЛ-1 невиліковний. Якщо пацієнт має його, то це на все життя. "Доступна антиретровірусна терапія може тільки продовжити життя, хоч і дуже сильно, але не вилікувати хворобу. Сучасні медикаментозні методи лікування повинні застосовуватися протягом всього життя, що викликає побічні ефекти і багато інших проблем", - пояснює Чжен.

"Ми бачимо спосіб лікування цього захворювання, який полягає у тому, щоб допомогти організму захистити себе. Ось чому ми продовжуємо просувати наше дослідження, яке часом здається дуже повільним, адже пошук ліків займе роки. Ми вважаємо, що це досить важливо у світовому масштабі, щоб присвятити нашу роботу боротьбі з цією хворобою", - додав він.

Раніше "Обозреватель" писав, що ВІЛ майже не відрізняється від комп'ютерного вірусу. Нова комп'ютерна модель розповсюдження і прогресування ВІЛ показала, що він дуже схожий за своєю дією на який-небудь комп'ютерний вірус. Фахівці в області ВІЛ/СНІД та комп'ютерні експерти з Університетського коледжу Лондона зробили це відкриття після того, як створили комп'ютерну симуляцію поширення вірусу.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини