Лікар-офтальмолог: мобільні телефони та планшети сприяють короткозорості

11,5 т.
Лікар-офтальмолог: мобільні телефони та планшети сприяють короткозорості

Планшети та мобільні телефони більше шкодять зору, ніж домашній комп'ютер, і сприяють розвитку короткозорості.

Про це в ефірі телеканалу "Соціальна країна", відповідаючи на запитання "Обозревателя", розповіла лікар-офтальмолог Світлана Федотова.

За словами доктора, чим менше екран - тим більше він шкодить очам. Більше того, постійне використання гаджетів, може незабаром призвести до короткозорості.

Читайте: Як зберегти зір, якщо ви весь час працюєте за комп'ютером

"Комп'ютер при тривалому навантаженні також знижує зір, але планшет та телефони роблять це швидше. Чим менше екран, тим гірше для очей. У дитячому віці система зору дуже лабільна, аж до того, що відбувається просто фіксація зору на близьку відстань. Через цt може вирости справжня короткозорість", - пояснила експерт.

Відео дня

Крім того, доповнила лікар, комп'ютер не можна взяти з собою, а планшет і телефон постійно поруч, тому концентрація на хитному екрані в транспорті тільки посилює навантаження на очі.

У зв'язку з цим, фахівець рекомендує робити хоча б раз на півгодини гімнастику для очей і більше гуляти на свіжому повітрі. Звичайно, це не зможе повністю захистити зір, але допоможе зменшити шкоду для очей.

Читайте: 20 корисних картинок для очей, які загострюють зір

"Кожні півгодини потрібно відволікатися, дивитися вдалину, встати пройтися, попити водички і зробити якісь фізичні вправи, і дуже важливо робити гімнастику для очей - ввести її в звичку. Можна займатися комплексами 1-2 рази на день. Так перериваючись при роботі за комп'ютером раз на півгодини робити кілька вправ", - порадила офтальмолог.

Як повідомляв раніше "Обозреватель", медики знайшли спосіб повернути втрачений зір.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки