Лікар-офтальмолог: мобільні телефони та планшети сприяють короткозорості

11,5 т.
Лікар-офтальмолог: мобільні телефони та планшети сприяють короткозорості

Планшети та мобільні телефони більше шкодять зору, ніж домашній комп'ютер, і сприяють розвитку короткозорості.

Про це в ефірі телеканалу "Соціальна країна", відповідаючи на запитання "Обозревателя", розповіла лікар-офтальмолог Світлана Федотова.

За словами доктора, чим менше екран - тим більше він шкодить очам. Більше того, постійне використання гаджетів, може незабаром призвести до короткозорості.

"Комп'ютер при тривалому навантаженні також знижує зір, але планшет та телефони роблять це швидше. Чим менше екран, тим гірше для очей. У дитячому віці система зору дуже лабільна, аж до того, що відбувається просто фіксація зору на близьку відстань. Через цt може вирости справжня короткозорість", - пояснила експерт.

Відео дня

Крім того, доповнила лікар, комп'ютер не можна взяти з собою, а планшет і телефон постійно поруч, тому концентрація на хитному екрані в транспорті тільки посилює навантаження на очі.

У зв'язку з цим, фахівець рекомендує робити хоча б раз на півгодини гімнастику для очей і більше гуляти на свіжому повітрі. Звичайно, це не зможе повністю захистити зір, але допоможе зменшити шкоду для очей.

"Кожні півгодини потрібно відволікатися, дивитися вдалину, встати пройтися, попити водички і зробити якісь фізичні вправи, і дуже важливо робити гімнастику для очей - ввести її в звичку. Можна займатися комплексами 1-2 рази на день. Так перериваючись при роботі за комп'ютером раз на півгодини робити кілька вправ", - порадила офтальмолог.

Як повідомляв раніше "Обозреватель", медики знайшли спосіб повернути втрачений зір.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки