Люди із зайвою вагою можуть бути схильні до небезпечного синдрому - ендокринолог

6,9 т.
Люди із зайвою вагою можуть бути схильні до небезпечного синдрому - ендокринолог

Причиною зайвої ваги у сучасної людини може стати так званий метаболічний синдром, викликаний малорухливим способом життя і поганою спадковістю.

Про це в ефірі телеканалу "Соціальна країна", відповідаючи на питання " Обозревателя ", розповіла лікар-ендокринолог Галина Новікова.

Як пояснила доктор, головною причиною розвитку метаболічного синдрому є погана спадковість, яку доповнює інсулінорезистентність.

"У групі ризику метаболічного синдрому в першу чергу знаходяться особи з надмірною вагою і з поганою генетикою. Пусковим механізмом метаболічного синдрому є інсулінорезистентність, яка призводить до таких тяжких хвороб, як цукровий діабет, як серцево-судинні захворювання і атеросклероз, а інсульт або інфаркт - це вже всі похідні і патології від ішемічної хвороби ", - заявила лікар.

Відео дня

За її словами, сучасний стиль сприяє активізації інсулінорезистентності, однак цього недугу можна уникнути, навіть маючи генетичну схильність.

"Реалізації інсулінорезистентності можна уникнути. Для цього потрібно просто не мати надмірної ваги і багато рухатися. Проблеми урбанізації, гіподинамія і неправильне харчування з переважним харчуванням вуглеводною їжою і жирною їжою призводять до реалізації генетичної схильності", - підкреслила фахівець.

"Вчені довели, що зниження ваги на 10% призводить до зниження загальної смертності на 20% до зниження смертності зумовленої цукровим діабетом на 30%, до зниження і до зниження рівня цукру на 50%. Хіба можна після цього ходити з надмірною вагою", - додала вона.

Як повідомляв "Обозреватель", японські медики назвали простий спосіб уникнути інсульту .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки