Британські вчені дали 20 геніальних порад, як жодного разу не захворіти цієї зими

39,2 т.
Британські вчені дали 20 геніальних порад, як жодного разу не захворіти цієї зими

Зима все ближче. Скоро вагони метро, ??студентські аудиторії і офіси наповняться звичним кашляння і чханням, а біль у горлі і нежить стануть звичними супутниками. Але не все так погано!

Британське видання Daily Mail склало порадник із виживання у зимових умовах, який містив 20 простих хитрощів, що дозволяють прожити холодний період без проблем зі здоров'ям.

Частіше моргайте або носіть окуляри

Чим холодніше повітря, тим менше вологи воно містить, що може викликати хворобливу сухість очей. Це може спровокувати запалення, а також створює "дірку" в імунній системі організму. Окуляри зменшують потік повітря біля очей і, як наслідок - випаровування вологи. Центральне опалення також пересушує повітря в приміщеннях.

Відео дня

Читайте: Без паніки: медики розвіяли головний міф про грип

Беріть їжу лівою рукою

Руки можуть переносити безліч різних хвороботворних бактерій. Якщо будете вітатися однією рукою, а їжу брати іншою, то значно зменшите шанс занести мікроби собі в рот.

Відмовтеся від алкоголю

Здавалося б, після чогось міцного відразу стає тепліше, але це всього лише ілюзія, пов'язана з припливом крові до шкіри. Зрештою, від нього організм втрачає тепло ще швидше.

Дослідження також показали, що вживання алкоголю в холодну погоду зменшує здатність організму тремтіти від холоду, що позбавляє ваше тіло ще одного способу зігрітися.

Якщо страждаєте від надмірної ваги - зробіть щеплення від грипу

Спеціаліст з грипу з Лондонського імперського коледжу професор Венді Барклай, вважає, що щеплення особливо знадобляться людям з надмірною вагою. Вона каже, що люди, які страждають від ожиріння, частіше заражаються грипом та його ускладненнями.

Пройдіться по торговому центру

Холодна погода може викликати болі в суглобах. Проблема нерідко посилюється тим, що в холод суб'єктивне сприйняття болю посилюється. Крім зручного одягу, фахівці рекомендують приймати теплі ванни і ходити хоча б по 40 хвилин на день, щоб зберегти рухливість суглобів. Якщо погода сприяє, можна пройтися по вулиці, а якщо ні - прогулятися по торговому центру.

Читайте: "Лазарет" в будинку: не стояти в черзі за вірусом, а діяти!

Вранці посидьте поруч з лампою

Недостатність світла і вітаміну D, який наші тіла виробляють у відповідь на сонячні промені, викликають втому і млявість. Тож зранку організму потрібен поштовх, і яскрава лампа цілком може його дати.

Світло викликає виробництво гормону мелатоніну, який допомагає регулювати наш настрій і розпорядок сну.

Відсідайте від хворих

При кашлі заражені бризки, згідно з даними дослідження Массачусетського технологічного інституту, можуть пролітати до 3,5 метрів. Тому якщо хтось поруч з вами кашляє або чхає, відверніться в сторону на десять секунд, поки повітря не очиститься, а краще - знайдіть місце подалі.

Ідіть всією поверхнею стопи

Лід і сніг можуть бути ненадійною опорою, а для літніх людей падіння і серйозні переломи можуть виявитися смертельними. Щоб цього уникнути, варто носити міцні черевики з хорошою підошвою і ступати всією поверхнею стопи - таким чином можна максимально збільшити тертя і уникнути ковзання.

Закривайте ніс шарфом

Холодна погода може посилити симптоми астми. Це відбувається не тільки через застуду та грип, що викликають запалення дихальних шляхів, а й через саме холодного повітря, яке може подразнювати дихальні шляхи, змушуючи їх стискатися і провокуючи кашель і хрипи.

Читайте: Як позбутися від нежиті за два дні: 3 простих рецепти

Міняйте наволочку щотижня

Регулярна заміна наволочки запобігає розвитку в ній мікробів. Прати її краще при температурі 60 градусів.

Не зливайте воду з ванної відразу

Дослідження показують, що вірус грипу краще виживає в холодному і сухому повітрі. Ви можете зволожити ваш будинок, залишивши воду у ванній, поки вона не охолоне, відкривши двері після душу або поставивши ємність з водою біля батареї.

Лягайте спати трохи раніше

Добре відомо, що нестача сну впливає на імунітет: якщо ви спите менше, ніж 7 годин на добу, то ваш ризик застудитися втричі вищий, ніж у тих, хто спить 8 годин.

Змініть зубну пасту

У зимові місяці зуби можуть стати особливо чутливі, оскільки крижане повітря стимулює нервові закінчення, оголені через пошкодження емалі або проблеми з яснами. Зубна паста для чутливих зубів "затикає" мікроскопічні отвори в емалі.

Різні пасти містять дещо різні комбінації інгредієнтів, до яких ваш організм через деякий час може звикнути - тож раз на рік їх варто міняти.

Читайте: 12 способів правильно харчуватися, незалежно від того наскільки ви зайняті

Перевірте висип кубиком льоду

У деяких людей холодна погода може викликати спалах кропив'янки. Цей сверблячий червоний висип може виступити, коли шкіра зазнає впливу різкої зміни температури.

Щоб дізнатися, чи ваш це випадок, достатньо прикласти кубик льоду до шкіри на кілька хвилин. Якщо на шкірі з'явилися висипи у формі прикладеного кубика, то вам може допомогти прийом антигістамінного препарату до виходу на вулицю.

Почніть використовувати ротовий спрей

Ротовий спрей з трипсином значно знижує кількість вірусних молекул, які потрапляють на слизові оболонки.

Займайтеся сексом один-два рази на тиждень

Не дозволяйте страху перед зимовими мікробами позбавити вас інтиму - у 2009 році дослідження виявило, що у людей, що займаються сексом один-два рази на тиждень, рівень імуноглобуліну А на 30% вище, ніж у тих, хто займався сексом частіше або рідше.

Помийте новорічну ялинку

Не тільки натуральна ялинка становить небезпеку для алергіків - навіть пластикова репліка може викликати закладеність носа, подразнення очей, астму або екзему. Як на справжніх, так і на штучних ялинках може накопичуватися цвіль (яка може випустити спори) і пил. Штучні ялинки варто зберігати в щільно загорнутих пакетах, щоб захистити їх від цвілі і пилу, а також пилососити або мити щороку перед встановленням.

Читайте: ГРЗ та грип: як швидко впоратися з інфекцією

Якщо ви все-таки захворіли...

Пийте ехінацею

Хоча вона і не полегшить симптоми застуди, її прийом прискорить одужання і зменшить шанс рецидиву.

Їжте шоколад

Багато засобів від кашлю містять цукровий сироп, який заспокоює кашель, покриваючи горло. Але темний шоколад може виконувати ту саму функцію, покриваючи горло теоброміном - активним інгредієнтом какао, який може пригнічувати кашель.

Промивайте ніс

У 2012 році дослідження показало, що промивання носа призводить до значного ослаблення кашлю та застуди у дітей. Вважається, що додаткова волога покращує захист від бактерій і вірусів, а також рятує від пересихання слизових, викликаного холодним повітрям і центральним опаленням.

Ви можете зробити свій власний сольовий спрей, змішавши 1 чайну ложку солі і розпушувача з 0, 5 л води (зберігайте цю суміш у холодильнику).

Раніше "Обозреватель" писав про те, які штами грипу цього року очікують імунологи в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки