Без щеплень заборонили ходити до садка і школи: Супрун пояснила чому

42,3 т.
Без щеплень заборонили ходити до садка і школи: Супрун пояснила чому

Дитячий садок або школа - це місце, де діти повинні вчитися, розвиватися і спілкуватися з однолітками, а не отримувати небезпечні хвороби. Тому згідно із законом, в Україні відвідувати державні навчальні заклади можуть тільки ті діти, які отримали щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Вимога щепити дітей обов'язково - нормальна світова практика, наголошує в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

"І в таких країнах як Канада, Австралія, Словенія, Німеччина, США і Бельгія - діє чіткий і суворий нагляд за дотриманням умов вакцинації. Починаючи з великих штрафів за відмову від вакцинації із зобов'язанням школи доповідати у департаменти здоров'я про такі випадки до можливого усунення дитини від навчання", - розповіла вона.

Відео дня

Тому вакцинувати дітей необхідно всім.

"Виняток складають ситуації, якщо у дитини є протипоказання до вакцини. У такому разі їй надається відповідна довідка на основі медичного огляду лікаря. Надалі лікарська комісія прийматиме рішення про допуск дитини до садка і школи. Наприклад, рішення про заборону може бути прийняте у випадку ускладнення епідеміологічної ситуації", - написала вона.

За словами Супрун, наразі в Україні спостерігається складна епідемічна ситуація стосовно інфекційних хвороб.

"Через низький рівень охоплення вакцинацією, захворюваність на кір, краснуху, паротит, кашлюк та дифтерією набуває небезпечного характеру. З початком навчального року ризик захворіти цими інфекціями збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені. Адже вакцинація - єдиний надійний захист від цих інфекцій", - підсумувала Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні заборонили дітям без щеплень відвідувати садки та школи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки