МоваЯзык

/ Новини медицини

Друга в Європі за масштабами: ООН оголосила в Україні епідемію ВІЛ

184.6т
Читати матеріал російською

В Україні спостерігається друга за масштабами епідемія ВІЛ/СНІДу в Європі.

Про це йдеться в новому дослідженні, спрямованому на вивчення проблеми стигми, її наслідків і потреби в психологічній підтримці серед молоді, повідомляє ООН у Twitter.

За оцінками 2016 року, 238 тисяч українців живуть із ВІЛ і щорічно фіксується 5,2% нових випадків інфікування у віковій групі від 15 до 24 років. Як і в інших країнах, усе більше дітей, інфікованих ВІЛ у перинатальному періоді, досягають підліткового і юнацького віку.

Символ боротьби з ВІЛ

Символ боротьби з ВІЛ. Джерело: zozu.site

zozu.site

У 2016 році приблизно 1500 молодих людей, котрі живуть з ВІЛ, у віці 10-24 років зареєструвалися для лікування. Ці молоді люди народилися протягом певного періоду, коли більше 50% нових випадків ВІЛ-інфекції щорічно в Україні припадало на людей, які вживають ін'єкційні наркотики. Отже, значна частина цих людей зазнавала впливу психоактивних речовин у родині і/або пов'язаних зі СНІДом захворювань чи смерті в сім'ї.

У 2016 році в країні нараховували 11 560 ВІЛ-інфікованих молодих людей у віці від 15 до 24 років, які отримують допомогу щодо цього захворювання на національному рівні, три чверті з яких заразилися ВІЛ у результаті статевих контактів, а чверть — у результаті ін'єкцій наркотиків.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що в Україні майже 244 тисячі осіб є носіями ВІЛ-інфекції, водночас понад 100 тисяч українців не знають про свою хворобу. Вона підкреслила, що в Україні немає проблем із лікуванням — країна перша у Східній Європі, яка переходить на 100% забезпеченість ліками.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Місце
Тег
44
Коментарі
131
40
Смішно
21
Цікаво
228
Сумно
25
Треш

Блоги медицини