МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Вчені здійснили прорив у лікуванні ВІЛ: що відомо

Американські молекулярні біологи знайшли спосіб запобігти активному розвитку ВІЛ-інфекції в уже зараженому організмі.

Дослідники провели досліди, перші результати яких оприлюднили в журналі Antimicrobial Agents and Chemotherapy.

Хворі на ВІЛ можуть прожити десятки років завдяки прийому антиретровірусних препаратів — речовин, що пригнічують різні етапи реплікації вірусу в клітинах тіла. Однак такі ліки мають сильні побічні ефекти, і часто хворі змушені припиняти їх прийом хоча б на кілька тижнів.

Під час перерви в лікуванні ВІЛ починає інтенсивно копіювати себе, часто повертаючись до початкових масштабів інфекції за три чи два тижні. Тому вчені вирішили знайти ліки або антитіла, які допомагали б уникнути цього.

"Ми поки погано розуміємо те, які клітинні системи використовує ВІЛ для того, щоб впадати в "сплячку" і виходити з неї. Найпростіший і найдієвіший спосіб знайти відповідь на це питання — заблокувати роботу частини або всіх генів, що відповідають за передачу внутрішньоклітинних сигналів", — розповів Бенні Варгас із Піттсбурзького університету (США).

Біологи з'ясували, що вірус заражає не тільки Т-клітини, але й накопичується в так званих макрофагах — амебообразних клітинах, що знищують бактерії, токсичні частки і подібне в людському організмі.

Варгас і його колеги запропонували незвичайне рішення проблеми. Вони стверджують, що для перемоги над ВІЛ не обов'язково повністю знищити вірус. Можна просто змінити роботу клітин, з якими він пов'язаний.

Дослідники перебрали 416 потенційних ліків, що підходять для такого завдання, і виявили, що відразу чотири з них заважали ВІЛ "вийти зі сплячки".

Два з них, PF-3758309 та данусеріб, при цьому не заважали роботі інших компонентів клітин і відрізнялися вкрай високою ефективністю роботи. Як показали подальші досліди, навіть невеликі дози цих речовин не давали вірусу повторно розвиватися.

Ілюстрація

Ілюстрація. Джерело: UCSF.edu

UCSF.edu

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені створили нову вакцину проти ВІЛ. Дослідження препарату Ad26 проходили в Африці. Тестування підтвердило не тільки його ефективність, але і безпеку.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

1
Коментарі
1
0
Смішно
10
Цікаво
3
Сумно
1
Треш

Блоги медицини