Вчені здійснили прорив у лікуванні ВІЛ: що відомо

27,7 т.
Вчені здійснили прорив у лікуванні ВІЛ: що відомо

Американські молекулярні біологи знайшли спосіб запобігти активному розвитку ВІЛ-інфекції в уже зараженому організмі.

Дослідники провели досліди, перші результати яких оприлюднили в журналі Antimicrobial Agents and Chemotherapy.

Хворі на ВІЛ можуть прожити десятки років завдяки прийому антиретровірусних препаратів — речовин, що пригнічують різні етапи реплікації вірусу в клітинах тіла. Однак такі ліки мають сильні побічні ефекти, і часто хворі змушені припиняти їх прийом хоча б на кілька тижнів.

Читайте: Перші у Східній Європі: Супрун озвучила загрозливі дані про ВІЛ в Україні

Відео дня

Під час перерви в лікуванні ВІЛ починає інтенсивно копіювати себе, часто повертаючись до початкових масштабів інфекції за три чи два тижні. Тому вчені вирішили знайти ліки або антитіла, які допомагали б уникнути цього.

"Ми поки погано розуміємо те, які клітинні системи використовує ВІЛ для того, щоб впадати в "сплячку" і виходити з неї. Найпростіший і найдієвіший спосіб знайти відповідь на це питання — заблокувати роботу частини або всіх генів, що відповідають за передачу внутрішньоклітинних сигналів", — розповів Бенні Варгас із Піттсбурзького університету (США).

Біологи з'ясували, що вірус заражає не тільки Т-клітини, але й накопичується в так званих макрофагах — амебообразних клітинах, що знищують бактерії, токсичні частки і подібне в людському організмі.

Читайте: В Україні 100 тисяч ВІЛ-інфікованих не знають про свій статус

Варгас і його колеги запропонували незвичайне рішення проблеми. Вони стверджують, що для перемоги над ВІЛ не обов'язково повністю знищити вірус. Можна просто змінити роботу клітин, з якими він пов'язаний.

Дослідники перебрали 416 потенційних ліків, що підходять для такого завдання, і виявили, що відразу чотири з них заважали ВІЛ "вийти зі сплячки".

Два з них, PF-3758309 та данусеріб, при цьому не заважали роботі інших компонентів клітин і відрізнялися вкрай високою ефективністю роботи. Як показали подальші досліди, навіть невеликі дози цих речовин не давали вірусу повторно розвиватися.

Вчені здійснили прорив у лікуванні ВІЛ: що відомо

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені створили нову вакцину проти ВІЛ. Дослідження препарату Ad26 проходили в Африці. Тестування підтвердило не тільки його ефективність, але і безпеку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки