МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Головний біль: карта болю і лікування

Головний біль зараз турбує чи не кожного. І багато списують його на капризи природи (різку зміну температури і вологості, магнітні бурі та ін.), Тому для позбавлення від неприємного симптому приймають стандартний набір ліків - аспірин, парацетамол, ібупрофен.

Однак такий арсенал ефективний далеко не в кожному випадку. Оскільки незалежно від припущень пацієнта, корінь зла може ховатися в абсолютно різних причинах - від тиску до невралгії або гаймориту.

Лікар Наталя Гордієнко розповіла "МедОбозу", як за характером болю зрозуміти її причину і вибрати правильний спосіб полегшення стану.

  • Пульсуючий біль з лівого або правого боку голови, за характером то тупий і давлячий, то рвучий і пекучий. Супроводжується ознобом, світлобоязню, нудотою або гострою реакцією на запахи.

Це мігрень. Полегшити стан в такому випадку допоможе гарячий чорний чай і болезаспокійливий засіб класу триптанів.

  • Спазмуючий біль, при якому виникає відчуття, що голова затиснута в лещата. Біль посилюється при нахилі голови вперед.

Це біль напруги. Поліпшить самопочуття розслабляючий масаж і самомасаж, а також знеболюючі з аспірином.

  • Різкий свердлячий біль в одному оці. При цьому присутнє відчуття печіння обличчя з характерним почервонінням шкіри. Може "накривати" серіями по 3-15 хвилин до 8 разів на добу і супроводжуватися сльозотечею і закладенням носа.

Це ознаки кластерного головного болю. Від нього врятують препарати-триптани і киснева маска. Але візит до лікаря відкладати не можна - це ознака серйозної патології, зокрема, судин головного мозку.

  • Тупий біль по всій голові, при цьому постійно присутній дзвін у вухах, запаморочення, похолодіння кінцівок і слабкість.

Так проявляється знижений тиск. Спробуйте стабілізувати стан за допомогою чорного шоколаду або міцної кави. Якщо не допомагає - прийміть препарат для нормалізації тиску.

  • Давлячий біль в області потилиці, "мушки перед очима", нудота, закладеність вух і, можливо, оніміння рук.

Це ознака підвищеного тиску. Необхідно виміряти артеріальний тиск, при показниках 140 на 90 і вище - викликати невідкладну допомогу, а до приїзду лікарів прийняти препарат для нормалізації тиску. При невеликій різниці з нормою допоможе полегшити стан гарячий компрес, прикладений до ніг, і холодний - до голови.

  • Відчуття тиску на верхню частину голови, при цьому біль "розходиться" по всій голові. Може супроводжуватися неуважністю і нервозністю.

Так себе проявляє недосип і пережитий стрес. Тому допоможе в такому випадку легкий седативний засіб (наприклад, валеріана або м'ятний чай), а також сон.

  • Голова "ось-ось вибухне", слабкість, нудота.

Так проявляється інтоксикація. Тому першою допомогою буде промивання шлунку, сорбент і препарат з аспірином, парацетамолом або ібупрофеном.

  • Ниючий біль, що віддає в скроню, потилицю, очі, щелепу і/або вухо. Зазвичай, посилюється до полудня і відступає ближче до ночі.

Це може бути ознакою запалення трійчастого нерва (з'являється після перебування під кондиціонером, у відкритих вікон, в холодну погоду без головного убору). Допоможе полегшити стан нестероїдний протизапальний засіб з диклофенаком або ібупрофен. Необхідно звернутися до лікаря, оскільки стан може призвести до тяжких ускладнень.

  • Тупий або різкий біль в центрі чола або між бровами. Посилюється при нахилі вперед, різкому повороті голови, і супроводжується закладеністю носа.

Так "поводиться" гайморит або синусит. Допоможе вгамувати біль промивання носа солоною водою, судинозвужувальні краплі. Але консультація лікаря обов'язкова - захворювання може призвести до менінгіту.

Раніше "МедОбоз" розповідав, про що може попереджати головний біль і слабкість.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
1
Смішно
5
Цікаво
1
Сумно
2
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини