Хронічні болі й утома: вчені назвали ймовірну причину

Хронічні болі й утома: вчені назвали ймовірну причину

Вчені виявили зв'язок між змінами в мікробіомі кишечника і захворюванням, яке супроводжується хронічним болем у м'язах.

Люди з фіброміалгією також швидко втомлюються, страждають від порушень сну і когнітивних проблем. Про це повідомляє видання Medical Xpress.

Дослідницька група з Монреаля вперше показала, що в мікрофлорі шлунково-кишкового тракту людей із цією хворобою відбуваються зміни у складі – приблизно 20 різних видів бактерій були виявлені або у великих, або в менших кількостях порівняно зі здоровою контрольною групою.

Відео дня
Ілюстрація

У планах фахівців встановити, чи є зміни в кишкових бактеріях, які спостерігаються у пацієнтів з фіброміалгією, просто маркерами захворювання або ж вони грають роль у її виникненні.

Раніше MedOboz повідомляв, що підлітки з розладами аутистичного спектру мають унікальний склад бактеріальних штамів у кишечнику.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки