Інсульт- хвороба мозку: Супрун перерахувала нововведення ВООЗ, крім ігроманії

21,3 т.
Інсульт- хвороба мозку: Супрун перерахувала нововведення ВООЗ, крім ігроманії

В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун перерахувала нові пункти, які включила Всесвітня організація охорони здоров'я в одинадцяти видання Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-11).

"Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала 11-е видання Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-11) - документ, над яким експерти ВООЗ працювали понад 10 років. Це найбільш повний та систематизований перелік відомих та визнаних доказовою медициною хвороб та станів. Класифікація містить близько 55 000 унікальних кодів для характеристики травм, хвороб та причин смертності. Ним користуються медики, страхові компанії та застосовують в системі охорони здоров’я для прийняття рішень по всьому світу. МКХ є своєрідною універсальною мовою, що допомагає налагодити комунікацію між лікарями та пацієнтами на глобальному рівні", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Супрун зазначила, що нова редакція не є остаточною. Перелік буде представлений на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2019 року. А вступить в силу після узгодження з усіма країнами ВООЗ.

"Запрошуємо українську медичну спільноту долучитися до дискусії щодо змін, які в майбутньому можуть визначати рішення щодо української системи охорони здоров’я", - додала вона.

Супрун зазначила, що у видання МКБ-11 внесено такі пункти:

  • Вперше ігрова залежність класифікується як психічний розлад. Такий розлад характеризують як поведінкову залежність від цифрових та відеоігор. Діагностувати його зможуть, якщо буде виявлено порушення в особистій, сімейній, соціальній поведінці, що спостерігається щонайменше 12 місяців.

  • Інсульт класифікується як захворювання мозку, а не системи кровообігу.

  • З'явився новий розділ - "сексуальне здоров'я".

  • Розроблено менше термінів для діагностування посттравматичного стресового розладу, що дозволятиме полегшити діагностику захворювання.

  • Алергії згруповано як захворювання імунної системи для кращого розуміння реакцій людини.

  • Вперше додано розділ, щодо практикування традиційної медицини (traditional medicine) - для кращого обчислення статистичних даних. Він стосується хвороб та станів, поняття про які виникли ще в стародавній китайській медицині та сьогодні широко використовуються в Китаї, Японії, Кореї та інших країнах світу

    .

  • Додано спеціальні коди щодо антибіотикорезистентності, з допомогою яких стане можливо більш точно вимірювати ефективність ліків по всьому світу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 18 червня стало відомо про те, що ВООЗ внесла ігрову залежність і ще 55 тисяч хвороб в МКБ-11.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки