МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Кір в Україні: Супрун зробила невтішну заяву

За останні тижні в Україні зафіксовано 600-700 нових випадків кору, без тенденції до зменшення.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун в інтерв'ю журналу "Новое время".

Супрун зазначила, що корем у міністерстві займаються вже майже рік, але топ-новиною для мас-медіа він став тільки два місяці тому, коли захворіла перша людина в Києві.

За її словами, ще в січні минулого року міністерство отримало попередження ВООЗ, що через низький рівень вакцинації країна серйозно ризикує.

"Тому коли кір почався в серпні цього року, ми були готові, у нас вже був штаб з боротьби із захворюванням. Ми закупили мільйон додаткових доз вакцин і посилили вакцинацію в трьох західних областях, де сьогодні найбільша кількість хворих. У 2017 ми вперше за 10 років вакцинували 93% дітей одного року", - заявила міністр.

Супрун зазначила, що спалах зникає через місяць-півтора, якщо в країні вакциновано 95% населення, але в Україні в останні роки ці цифри не перевищували 50%. Тепер, за її словами, перед міністерством стоїть амбітне завдання - ревакцинувати і вакцинувати кілька мільйонів українських дітей, яких щеплення обійшли стороною.

"Ліків від кору немає, і це єдиний спосіб ефективно зупинити спалах хвороби. Ми також стежимо за статистикою нових випадків, їх за останні тижні стало 600-700, без тенденції до зменшення", - додала вона.

Супрун визнає, що без системної вакцинації кожна з майже подоланих у цивілізованому світі хвороб може нанести України серйозні збитки.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", головний лікар Рубіжанської міської лікарні в Луганській області Едуард Кравченко підтвердив інформацію про захворювання пацієнта на дифтерію.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини