Комарі переносять гарячку зіка, вірус денге: медикиня попередила про небезпеку

Комарі переносять гарячку зіка, вірус денге: медикиня попередила про небезпеку

В Україні можуть з’явитися нові види комарів, що є переносниками небезпечних інфекцій. Вже сьогодні актуальною є загроза розповсюдження через цих комах гарячки Західного Нілу, гарячки чикунгунья, гарячки усуту, гарячки зіка та вірусу денге.

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла докториня медичних наук, професорка, експертка ВООЗ з реагування на біологічні загрози, лікарка-інфекціоністка Наталія Виноград. Вона також озвучила поради, як мінімізувати небезпеки, що несуть для здоров’я людини комарі.

"Ми багато років маємо на нашій території цілу низку захворювань, збудники яких передаються саме комарами. Гарячка Західного Нілу, що викликає менінгоенцефаліт, достатньо важке захворювання", – наголосила вона.

Відео дня

За словами медикині, через глобальні процеси зміни клімату до України можуть "піднятися" з півдня більш небезпечні види комарів.

"Для нас актуальна зміна клімату, тому, можливо, до нас піднімуться чи вже піднялися ті інфекції, які є в субтропічній зоні. Вони вже точно є на нашій широті на території низки європейських країн. Йдеться про гарячку чикунгунья, гарячка усуту, гарячка зіка", – зауважила вона.

В цьому контексті лікарка нагадала, що в Україні вдалося не допустити епідемії вірусу зіка, але українці продовжують подорожувати до країн, де він присутній, а отже, наражати на небезпеку своїх співгромадян.

"Якщо клімат й надалі буде змінюватись, до нас може піднятись і ряд нових комарів, які поки що є на території Середземного моря і африканського узбережжя. І тоді постане питання реальної загрози вірусу денге", – попередила вона.

Водночас медикиня запевнила, що комарі не здатні переносити коронавірус. "Комарі сто відсотків не можуть переносити коронавірус. Це респіраторна група інфекцій. Є чіткий розподіл, які збудники, зокрема, віруси можуть передаватися і в який спосіб".

Відповідаючи на запитання, як вберегтися від небезпек, спричинених комарами, Виноград порадила, перш за все, забезпечити відповідне місце проживання. "В плані місць проживання – зробити все, щоб не було відкритих водойм, навіть абсолютно малесеньких, навіть розміром з консервну банку, куди може назбиратися дощівка".

Вона повідомила, що найкращий засіб відлякування комарів – речовини, які містять компоненти ромашки. "Це найефективніший в усьому світі компонент – чи то синтезований штучно, чи то природній. Якщо покропити дитину відваром ромашки, її комарі не будуть кусати. Комарі не люблять певні запахи, і ми це використовуємо", – пояснила медикиня.

"З місцем укусу нічого не треба робити, якщо немає алергічних проявів. Якщо є, слід негайно звернутися по медичну допомогу", – попередила вона.

"Дуже ефективно обробити місце слабеньким розчином соди, щоб інактивувати ту отруту, яку відчуває людина в місці укусу. Збудника ми нічим не заберемо, якщо він увійшов в організм, а цю локальну реакцію можна в такий спосіб зменшити", – розповіла лікарка.

Як писав OBOZREVATEL, раніше Наталія Виноград розповіла про кліщів-невидимок, які почали нападати на людей. Їхня небезпека полягає в тому, що вони прозорі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки