На Закарпатті спалах дифтерії: медики забили на сполох

33,3 т.
На Закарпатті спалах дифтерії: медики забили на сполох

В Ужгороді зросла кількість студентів, які захворіли на дифтерію. За допомогою звернулися вже 15 осіб. Всі вони навчаються на медфакультеті українського ВНЗ.

Медики забили на сполох через брак вакцини. Про це повідомляє ТСН.

За словами лікарів, найбільше занепокоєння викликає те, що в них залишилося лише вісім ампул сироватки. Її необхідно вводити обов'язково, щоб нейтралізувати токсин. Тієї ж дози, що залишилася, вистачить хіба що для одного тяжкохворого.

Читайте: ''Слідом за кором прийде дифтерія'': як хвороби вбивають невакцинованих українців

Діагнози пацієнтів вже клінічно підтверджені. Експерти вважають, що іноземці підхопили хворобу в Україні, адже штам, який висіяли в лабораторії, поширений саме тут.

Відео дня

"Ці студенти вже понад місяць перебувають в Україні. Інкубаційний період у середньому триває десять днів, тому жодного завезеного випадку тут немає", – зазначив інфекціоніст Віктор Петров.

Водночас головний лікар Інфекційної лікарні Ужгорода підозрює, що дифтерію студенти привезли з Індії. Медик впевнений, що людина може бути переносником і пів року про це не здогадуватися.

Всі хворі наразі у важкому стані, але їхньому життю нічого не загрожує.

Дифтерія – це гостра бактеріальна інфекція, що вражає слизові оболонки горла і гортані, характеризується важкими ускладненнями. З початку у хворого виражена гостра інтоксикація, температура підвищується до +38...+40°С, виникає слабкість, головний біль, сонливісь, шкірні покриви бліднуть. Слизові оболонки запалюються і червоніють, з'являється біль і першіння в горлі, кашель, ускладнюється ковтання, голос стає хрипким.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Міністерство охорони здоров'я попередило, що з настанням осені й початком навчального року в Україні може виникнути ризик зростання епідемії кору.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки