Небезпечніше, ніж наркотики: вчені назвали смертельну звичку

32,5 т.
Небезпечніше, ніж наркотики: вчені назвали смертельну звичку

Паління викликає більш сильну залежність, ніж наркотики.

Генеральний директор ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства здоров'я України" Володимир Курпіта розповів, що в середньому щорічно в Україні помирає 85 тисяч осіб від хвороб, пов'язаних із згубною звичкою. Про це повідомляє Укрінформ.

"В Україні палить 7,2 млн людей. Щоденними курцями є 35,9% чоловіків та 7% жінок. Це не просто звичка чи хвороба. Залежність від тютюнопаління більша, ніж від алкоголю та наркотиків. Вживання тютюну навіть здатне викликати психічні і поведінкові розлади", - зазначив він.

Відео дня

Читайте: Пасивне куріння: чи реальний шкоду

За словами експерта, паління в перші 30 хвилин після пробудження є доказом великої тютюнової залежності. А електронні сигарети не допомагають пережити синдром відміни.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я та Центру громадського здоров'я МОЗ України презентували професійний сервіс з надання допомоги у відмові від звички.

"Сервіс конфіденційний та безкоштовний. За рік послугами веб-сайту скористалися 13,5 тисяч клієнтів: 55% жінок та 45% чоловіків. За даними досліджень, серед українців лише 1,2% тих, хто намагається кинути курити, досягають успіху. Це мало, тому ми сподіваємося, що наш сервіс допоможе у цьому", - розповіла координатор проектів ГО "Життя" Катерина Римаренко.

Головлікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка вважає, що вказівка на пачках номера гарячої лінії для тих, хто хоче позбутися від звички, могла б стати інструментом пропаганди.

"У Канаді, коли запровадили написи на пачках цигарок, кількість курців зменшилася удвічі. Ми закликаємо людей кинути палити у будь-якому віці", - сказав він.

Головлікар також додав, що паління провокує розвиток понад 25 хвороб. Зокрема, серцево-судинні, онкологічні, а також ускладнює перебіг основних захворювань.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше міжнародна група вчених прийшла до висновку, що паління небезпечніше, ніж наркотики і алкоголь.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки