Особливо небезпечні: лікарка розповіла про підступні "зимові" хвороби

Особливо небезпечні: лікарка розповіла про підступні 'зимові' хвороби

Зима сама по собі не найкраща пора року для організму – через постійні перепади температур і безліч активних вірусів і бактерій.

Але при деяких захворюваннях в цю пору року треба бути особливо уважним до свого здоров'я.

Сімейна лікарка Наталія Деменко розповіла MedOboz, за яких хронічних хвороб і станів слід особливо поберегтися в холодну пору року, надто якщо за вікном мороз.

Читайте: Як поводитися у люті морози: поради медиків і полярників

У холодну погоду треба бути обережними при діабеті та астмі
Відео дня

Астма

Навіть здорова людина відчуває утруднення дихання, якщо переходить із теплого приміщення в морозне повітря. Відбувається такий собі спазм бронхів, що проявляється ускладненням вдихання – це така захисна реакція організму від переохолодження.

За відсутності хронічних захворювань органів дихання організм швидко адаптується і дихання нормалізується ще до того, як ви відчуєте збій. Але при хронічних хворобах, зокрема при астмі, може виникнути задуха, задишка, гострий біль при спробі вдихнути, хрипи, напад панічної атаки, а згодом – набряк дихальних шляхів і неможливість дихати.

Тому пацієнтами із такими діагнозами варто уникати різких перепадів температур, виходячи на вулицю прикривати ніс і рот щільним шарфом, і завжди мати при собі приписані лікарем медикаменти для зняття бронхоспазму.

Цукровий діабет

При цукровому діабеті через гормональні порушення погіршується кровообіг у кінцівках, від чого сильно знижується їхня чутливість, зокрема і температурна.

Тому пацієнти в морозну погоду, особливо при тривалих прогулянках, можуть легко отримати важку форму обмороження. Щоб уникнути таких наслідків, при діабеті дуже важливо тепло вдягатися і не стояти на одному місці, перебуваючи на вулиці (наприклад, чекаючи тролейбус на зупинці або розмовляючи зі знайомими, активно тупайте на місці і працюйте пальцями, стискаючи і розтискаючи їх).

Серцево-судинні захворювання

Також особливо обережними потрібно бути взимку тим, кого турбують захворювання серцево-судинної системи.

Вся річ у тім, що при низьких температурах змінюється густота і плинність крові, від чого підвищується ймовірність різкого стрибка або навпаки різкого зниження артеріального тиску. У будь-якому разі, це створює величезне додаткове навантаження на серце і судини, від чого ризик інсульту, інфаркту або інших небезпечних станів збільшується в рази.

Так що в цей період сердечникам особливо важливо дотримуватися канонів здорового способу життя, а також максимально звертати увагу на сигнали свого організму і у разі необхідності звернутися до лікаря щодо коригування призначень.

Читайте: Алергія на холод і мороз: чого боятися та як її подолати

Хвороби нирок

Цистит, пієлонефрит, ниркова недостатність та інші хронічні захворювання нирок "люблять" загострюватися в холодну пору року. Основні причини того – переохолодження, ослаблення імунітету, а також регулярні атаки вірусів і бактерій.

Щоб не потрапити в лікарню з гострим приступом хвороби, дуже важливо гарненько утеплятися, вирушаючи на вулицю, а також стежити за питним режимом і харчуванням – в раціоні має бути багато фруктів і овочів, і мінімум гострих, смажених і копчених страв.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, які фрукти потрібно їсти цієї зими, щоб уникнути неприємностей зі здоров'ям.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки