МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Що робити, якщо вкусив собака: МОЗ дав шість порад

У 99% випадках вірус сказу передається людям внаслідок укусу собаки, тому в разі такої надзвичайної ситуації постраждалим слід пам'ятати про шість простих правил, які допоможуть уникнути зараження смертельною хворобою.

Виконувати ці рекомендації слід одразу після того, як вас укусила тварина, оскільки лише своєчасне лікування та профілактика дадуть гарантію повної безпеки, наголошується на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

1. Негайно і ретельно промийте ушкоджене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.

2. Дезінфікуйте рану. Використовуйте антисептичний засіб на основі спирту або йоду (перекис водню в цьому випадку не допоможе).

3. Зверніться до найближчої медустанови. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов'язково повинні зробити щеплення вакциною, які є у всіх областях України. Наявність можна перевірити за цим посиланням.

4. Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила. Там фахівці проведуть її обстеження. За можливості тварину слід помістити під карантин на десять днів для спостереження. Профілактичне лікування потерпілого можна перервати, якщо факт зараження тварини на сказ не підтвердиться. У тому випадку, якщо тварину не можуть знайти і протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс щеплень.

5. Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин. Це правило обов'язкове для застосування як для собак, так і для кішок.

6. Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов'язана із ризиком зараження. Зокрема, це необхідно людям, які працюють ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, і тим, чия професія пов'язана з можливим контактом із тваринами.

У МОЗ також нагадали, що при укусах тварин також існує ризик потрапляння в організм збудника правця. У зв'язку з цим медики рекомендують зробити щеплення і від цієї страшної хвороби. Вакцини від вказаної інфекції доступні у всіх державних комунальних закладах.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Кропивницькому дитина і п'ятеро дорослих звернулися за медичною допомогою після того, як їх покусав скажений кіт.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
6
Цікаво
1
Сумно
2
Треш

Блоги медицини