У Кропивницькому скажений кіт покусав людей: лікар дав важливі рекомендації

12,9 т.
У Кропивницькому скажений кіт покусав людей: лікар дав важливі рекомендації

У Кропивницькому дитина і п'ятеро дорослих звернулися за медичною допомогою після того, як їх покусав кіт.

Як повідомляє прес-служба Кіровоградського обласного лабораторного центру, в лабораторії ветеринарної медицини встановили, що тварина була хвора на сказ.

"У місті Кропивницькому 20 жовтня цього року за результатами експертизи Кіровоградської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини підтверджено сказ у кота домашнього, який був у приватному будинку в районі Ново-Миколаївки. Звернулися за медичною допомогою 6 жителів, з них 1 дитина", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Всім постраждалим призначений курс профілактичних щеплень проти сказу. Наразі проводяться подвірні обходи для виявлення всіх постраждалих від укусів тваринами, а також профілактичні щеплення проти сказу домашнім тваринам.

Як розповів "МедОбозу" лікар Віктор Литвиненко, сказ - гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженої тварини. Збудник сказу - вірус Neuroiyctes rabid, зараховується до групи міксовірусів.

Симптоми Сказу

Інкубаційний період триває у середньому від 1 до 3 міс. На тривалість інкубаційного періоду впливає локалізація укусу. Найбільш коротка інкубація спостерігається при укусі обличчя, голови, потім верхніх кінцівок і найдовша - при укусі в нижні кінцівки. Виділяють 3 стадії хвороби: I - початкову (депресії), II - збудження, III - паралічів.

Невідкладна допомога

При появі ознак нездужання у людини, укушеної твариною, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Ефективних методів лікування не існує. Проводиться симптоматична терапія для зменшення страждань хворого. Хворого поміщають у затемнену, ізольовану від шуму, теплу палату. Вводять у великих дозах морфін, пантопон, аміназин, димедрол, хлоралгідрат у клізмах.

Введення курареподібних препаратів, перехід хворого на штучну вентиляцію легенів можуть продовжити його життя. Застосування антирабічного імуноглобуліну при наявності клінічних симптомів хвороби неефективне.

Прогноз завжди несприятливий. Є описи одиничних випадків одужання пацієнтів, які отримали повний курс імунізації антирабічною вакциною та хворих після його закінчення.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", на сьогоднішній день існує лише два документально зафіксованих випадки захворювання на поліомієліт в двох країнах і, як заявляє Фонд Білла і Мелінди Гейтс, це поширене захворювання, може бути повністю переможене до кінця 2017 року.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки